„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Hogyan számítsuk ki a kellő világítást az egyes helyiségek számára?!

A kiegyensúlyozott világítási koncepció három rétegből áll: környezeti világítás, kiemelő világítás és feladatvilágítás. Ebben a cikkünkben megtudhatod, hogy mely lámpatestek mire alkalmasak és hogyan számítják ki a szükséges lumen teljesítményt.

A világítás valószínűleg az egyik legerősebb eszköz, amely befolyásolja a tér észlelését, annak geometriáját tekintve. Csak a fényen keresztül válik a szín színné, és azon keresztül válik az anyag fontossá. A LED fényforrások az elmúlt években teljesen átalakították a lámpatestpiac minden területét. A helyiségkoncepciók világítási tervezésénél ez azt jelenti, hogy a fényerőnek már semmi köze a WAT ​​specifikációhoz (azaz a fényforrás energiafogyasztásához), a szobánként szükséges fényerősséget lumenben számítják ki.

Mit jelent a Lumen?
A lumen a fényáram SI -egysége, és így az emberi szem által érzékelt fényerő mértéke – minél nagyobb a lumenszám, annál világosabb a fény. A lámpatest gyártók termékleírásai általában tartalmaznak információkat erről az értékről, és attól függően, hogy melyik izzót választod, ez az érték is szabályozható.

Hány lumen szükséges egy szobához?
A hüvelykujjszabály szerint a 100 lumen / négyzetméter optimális a nappalikban, és 300 lumen / négyzetméter a “dolgozószobákban”, például konyhákban vagy fürdőszobákban. Tehát ha egy hálószoba például 20 négyzetméter, a szoba összes lámpatestének 2000 lumen fényerővel kell rendelkeznie. Ezt az értéket soha nem szabad abszolútnak tekinteni, hiszen a helyiség egyedi tényezői mindig befolyásolják. A sötét falak vagy bútorok például elnyelik a fényt, míg a világos színű tárgyak visszaverik azt. Figyelembe kell venni az ablakok számát és méretét is, és ennek megfelelően a természetes fény beesését is.

Hogyan kombinálhatjuk a lámpatesteket, hogy koherens világítási koncepciót hozzunk létre?
A jó világítás a rétegekről szól. A túlságosan egységes világítás egysíkúvá teszi a szobát, ezért különböző fényforrásokat kell beépíteni egy helyiségbe, hogy kontrasztot hozzanak létre, és kiemeljék a színeket és textúrákat. A kiegyensúlyozott világítási koncepció három rétegből áll: környezeti fény, kiemelő világítás és feladatfény.

1.réteg: környezeti megvilágítás
Ahogy a neve is sugallja, ez teszi lehetővé a helyiségben való tájékozódást. A környezeti világítás gyakran a mennyezetről érkezik, és meghatározza a szoba hangvételét. A környezeti világítás fizikailag jelenlévőbb, esztétikusabb formáját a függő lámpatestek biztosítják. A Japandi jelenlegi trendje miatt a papír lámpatestek ismét rendkívül népszerűek, például Jaime Hayon modern klasszikus Formakami for & TRADITION. A papír lámpatestek gyártása viszonylag erőforrás-barát, kellemes, szórt fényt biztosít, és japán és skandináv hangulatot ötvöz.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

2.réteg: hangsúlyos fény
Ez a második világítási réteg fókuszpontokat hoz létre, például egy kép vagy adott elem kiemelésére a szobában. A hangsúlyos fény kontrasztot és drámát teremt, hogy mélységet adjon a helyiségnek. Általában a hangsúlyos fény körülbelül háromszor erősebb, mint a szoba környezeti megvilágítása. A környezeti világításhoz hasonlóan a mennyezetre is felszerelhető, mint például a spotlámpák. Az építészeti belső koncepciók lényeges alkotóelemei a fali lámpatestek, vagy azok, amelyek teljesen beépülnek a falba.

3.réteg: feladatvilágítás
A világítási terv azon része, amely a legszorosabban kötődik egy adott funkcióhoz vagy feladathoz, a feladatvilágítás, a „feladat” kifejezés pedig a tevékenységek széles körét lefedi, például olvasást, főzést, evést vagy fogmosást. A feladatlámpa tehát egy adott területet világít meg, ahol a feladatot végrehajtják. A fény a falról származhat, de például az íróasztal feletti függő lámpa vagy neoncső is besorolható feladatlámpának.

A rugalmasság itt a kulcsszó, mert a konyhán és a fürdőszobán kívül a legtöbb tevékenység már nem rendelhető egyértelműen egy területhez. Ezért a mobil lámpatestek különösen érdekesek a feladatvilágítás területén. Ezen a területen az egyik úttörő a spanyol Santa & Cole gyártó, amely 1962 -ben dobta piacra a Cesta Metálica lámpatestet, hordozó fogantyúval.

Forrás: www.architronic.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb