„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

A Serpentine Pavilion legutóbbi 5 projektje

A múlt héten a Serpentine Galleries nyilvánosságra hozta a 2022-es, Black Chapel nevű Serpentine-Pavilon tervét, amelynek kurátora első alkalommal nem építész, hanem a művész, Theaster Gates. A Serpentine Pavilion 2000-es indulása óta neves és feltörekvő építészeknek nyújt platformot a tervezési kísérletezéshez, így az a kortárs építészet fontos bemutatóhelyévé vált. Ebben a cikkben felfedezheted fel a Serpentine Pavilion legutóbbi öt kiadását.

A Counterspace Studio 2021-es Serpentine Pavilion projektje

A Counterspace, a 20. iroda, amely elfogadta a Serpentine Pavilion megtervezésére szóló felkérést, egy olyan beavatkozást készített, amely “a találkozás, a szerveződés és az összetartozás múltbeli és jelenlegi helyszínein alapul szerte Londonban”. London formáit újraértelmezve egy szerkezetben, utalva az istentiszteleti helyek, piacok, éttermek, könyvesboltok és helyi kulturális intézmények építészetére, amelyek különösen fontosak a környékbeli migráns közösségek számára, a projektnek városszerte telepített töredékei is lesznek.

Junya Ishigami 2019-es Serpentine Pavilion projektje

Junya Ishigami 2019-es pavilonjának terve egy, a park tájából kiemelkedő palatábla formáját ölti, amelyet a belső mezőt alkotó oszlopok tartanak. “A pavilonra vonatkozó tervem az épített környezetről alkotott perspektíváinkkal játszik a természetes táj hátterével, hangsúlyozva a természetes és organikus érzést, mintha a pázsitból nőtt volna ki, egy sziklákból álló dombra emlékeztetve” – magyarázta Ishigami a projekt kapcsán.

Frida Escobedo 2018-as Serpentine Pavilion projektje

Escobedo tervében, amely a mexikói építészetre jellemző elemeket ötvözi a helyi londoni utalásokkal, egy udvar található, amelyet két téglalap alakú, cement tetőcserepekből épített térfogat zár körül. Ezek a cserepek egymásra rakva egy celosiát alkotnak, egy olyan, a mexikói építészetben elterjedt faltípust, amely átjárható, lehetővé téve a szellőzést és a kilátást a másik oldalra.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Diébédo Francis Kéré 2017-es Serpentine Pavilion projektje

A Francis Kéré által tervezett 2017-es Serpentine Paviliont mikrokozmoszként – “a Kensington Gardensben lévő közösségi struktúraként” – tervezték. A szerkezetet úgy tervezték, hogy az tudatosan ötvözze Kéré szülővárosának, a Burkino Fasóban található Gando-nak a kulturális utalásait “kísérleti építési technikákkal”. Az építész reményei szerint a pavilon, mint társadalmi kondenzátor, “a fény jelzőfényévé, a történetmesélés és az összetartozás szimbólumává válik”.

A BIG 2016-os Serpentine Pavilion projektje


A BIG által tervezett 2016-os Serpentine Pavilion egy “felhúzott falból” áll, amelyben a fal tetején lévő csőszerű üvegszálas téglákból álló egyenes vonal két hullámzó oldalra oszlik, és a pavilon programjának ad otthont. A 2016-os Serpentine Paviliont első alkalommal négy “nyaraló” is kísérte, amelyeket Kunlé Adeyemi, Barkow Leibinger, Yona Friedman és Asif Khan tervezett.

Forrás: www.archdaily.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb