„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

Lakberendezés és stílus

A CornWall új életet ad a kidobott kukoricacsutkáknak, mint csempék

A Circular Matters és a StoneCycling anyaggyártó cégek a kukoricacsutkát, a világ egyik leggyakoribb mezőgazdasági hulladékanyagát olyan belső burkolatok készítésére használták fel, amelyek biológiailag lebomlóak és szinte teljes mértékben bioalapúak.

A csempe és lapok formájában kapható CornWall a kerámia belső falburkoló csempék vagy a műanyag laminált burkolat fenntarthatóbb alternatívájának szánják. Az anyag több mint 99 százalékban megújuló, biológiai forrásokból származik, alacsony hőmérsékleten, főként napenergia felhasználásával jön létre, és előállítása során kevesebb szén-dioxidot bocsát ki, mint amennyit a kukorica termesztése során megköt, állítják a gyártók.

A termékek hosszú élettartama érdekében a Circular Matters és a StoneCycling mechanikus rögzítési rendszerrel gyártotta a lapokat, így azok leszerelhetők és újrafelhasználhatók, vagy visszaadhatók a vállalatnak tisztításra és újrahasznosításra.

A CornWall mögött álló technológiát a Circular Matters találta fel, mint egy start-up vállalkozás, amely a belga KU Leuven Egyetem laboratóriumából indult, ahol az alapító Pieter Dondeyne és csapata megtalálta a növények feldolgozásának módját, hogy természetes biopolimereiket feljavítsák és tartós anyagokat hozzanak létre.

A csapat ezután a holland StoneCycling vállalattal lépett partnerségre, hogy technológiájukat termékké alakítsák. A StoneCycling társalapítója, Ward Massa elmondta, hogy a kukoricára azért helyezték a hangsúlyt, mert ez az egyik legtöbbet termesztett növény a bolygón, és hulladékai bőségesen vannak.

A CornWall segítségével a szén el van zárva, amíg a lapok el nem érik élettartamuk végét, és nem hagyják lebomlani. A gyártási folyamat a kidobott kukoricacsutkák összegyűjtésével, szárításával és biomasszává aprításával kezdődik. Ezt az anyagot ezután más mezőgazdasági hulladékkal, kötőanyagokkal és pigmentekkel keverik össze, majd viszonylag alacsony, 120-150 fokos hőfokon lemezanyaggá préselik. Utolsó lépésként a lapokat vékony bevonattal látják el a vízállóság érdekében.

Minden összetevő biomasszából származik, kivéve a pigmentet, amely a termék 0,5 százalékát teszi ki, amely nem bioalapú – ez nagyon alacsony arány egy olyan területen, ahol még a kis mennyiségű szerves eredetű anyagot tartalmazó termékeket is néha bioalapúnak címkézik.

Massa szerint a vállalatok úgy tudták megőrizni a termék tisztaságát, hogy csak a belső falfelületekre koncentráltak. A CornWall a hivatalos szabványok szerint is biológiailag lebomló, Massa szerint akár el is temethető egy mezőn, és néhány hónap alatt lebomlik.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Az egyetlen dolog, ami megmaradna, az a vízálló bevonat, amely nem biológiailag lebomló, de a teljes termék kevesebb mint 0,001 százalékát teszi ki, ami a cégek szerint nem befolyásolja a biológiai lebonthatóságot összességében. Ehelyett az a szándék, hogy a termék a lehető leghosszabb ideig használatban maradjon.

A vállalatok olyan kiskereskedelmi és vendéglátóipari láncokat szeretnének megcélozni, amelyek gyakran nyitnak és zárnak be helyszíneket – például a Starbucksot, és velük együttműködve szeretnék elérni, hogy a csempék az anyag újrafelhasználásának zárt körforgásában maradjanak.

Úgy véli továbbá, hogy a CornWall jó lehetőségeket kínál az ilyen típusú vállalkozások számára a tervezési szakaszban, mivel egyedi színekben és dombornyomott mintákkal rendelhető, hogy kiegészítse a márkaépítést.

A CornWall jelenleg hat színből és két méretből álló alapkínálatban kapható, amelyet a holland Studio Nina van Bart tervezőirodával együttműködésben fejlesztettek ki. Massa szerint hamarosan további textúrákkal bővül a termékcsalád.

Forrás: www.dezeen.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb