Társadalmi tágasság: MVRDV újragondolja a társbérlés jövőjét
Az MVRDV most adott ki egy új tervezési tanulmányt, amely azt vizsgálja, hogy a társlakás hogyan segíthet a lakhatás jövőjének alakításában.
A HUB fejlesztővel és a Bridges Fund Management fenntartható befektetővel együttműködésben készült tanulmány egy átfogó, különböző tipológiákat vizsgáló tanulmányt mutat be, amelynek célja a közösségi élet és a vibráló városrészek forradalmasítása.
A tanulmány a modern lakhatási igényekkel foglalkozik, beleértve a rugalmasságot, a fenntarthatóságot és a közösséget, miközben foglalkozik az éghajlati válsággal és a megfizethetőséggel kapcsolatos kérdésekkel. A törekvés személyre szabott megoldásokat kínál a különböző társasházi projektekhez, számos demográfiai és életmódbeli igényt kielégítve.
A tanulmány szerint a jelenlegi globális lakásválság aláhúzza az innovatív megközelítések sürgősségét. Az Egyesült Királyságban, ahol a lakáshiány mind a társadalmi, mind a környezeti kihívásokat érinti, a hagyományos megoldások kudarcot vallottak.
Az MVRDV szerint ugyanis a régi modell “nem korrigálja a hiányt, nem teremt elegendő megfizethető lakást, nem foglalkozik a közösség iránti igénnyel és nem enyhíti a magányt”. A tanulmány ezeket a kihívásokat igyekszik kezelni, foglalkozva azzal, hogy “hogyan dolgozunk, játszunk és utazunk”. Továbbá átfogó ötletkatalógust nyújt e kérdések megválaszolásához.
Az MVRDV tanulmánya tiszteleg a közösségi élet gazdag történelme előtt, és reméli, hogy a lakhatást a modern korba lendíti. A kommunikációt ösztönző, a magánlakásokon kívüli szolgáltatásokat nyújtó és a közösségen belüli kapcsolatokat erősítő közösségi területek alapvető fontosságúak ebben a koncepcióban.
A tanulmány bemutatja, hogy a társlakó épületek hogyan szolgálhatják a különböző közösségeket azáltal, hogy vendégszobákat, találkozóhelyeket és coworking tereket foglalnak magukba, hogy a környék egészét javítsák.
“A lakásszektor igényeivel foglalkozva alaposan megvizsgáltuk, hogyan változik a társadalom – olyan témák, mint az egyedülálló háztartások számának növekedése, a magányosság és a közösség hiánya. Az ebben a könyvben bemutatott ötleteink a co-living rendszereket a környékük és a városok vibráló pontjaként tűzik napirendre, azáltal, hogy a nyilvánosságot meghívják, nem pedig kizárják.” – mondta Winy Maas, az MVRDV alapító partnere.
A tanulmány a “társadalmi tágasság” fogalmán alapul, és a véletlen találkozásokat segíti elő, amelyek szomszédsági kapcsolatokat alakítanak ki. Sokféle tipológiát kínál, a kreatívan megtervezett új konstrukcióktól a meglévő struktúrák adaptív újrahasznosításáig, mindezt a befogadás és a közösségi elkötelezettség ösztönzésének céljával.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Az MVRDV úgy véli, hogy ezek a megoldások hatékonyan kezelhetik a lakhatási és éghajlati kihívásokat, amelyek felkarolják a fenntarthatóságot és újrahasznosítják a kihasználatlan helyeket.
A közösségi élet adaptálhatóságának további illusztrációjaként a tanulmány értékeli a meglévő struktúrák, például elhagyott, alulhasznosított irodaházak és a megfeneklett eszközök átalakításának életképességét, az eredeti épület karakterének megőrzése mellett.
Ez a stratégia alapvető fontosságú a lakhatási és az éghajlati válság egyidejű megoldásához, mivel az épületek felújítása lényegesen kevesebb szén-dioxidot bocsát ki, mint egy meglévő épület lebontása és újjáépítése. Mivel a városi területeken kevés a hely az új otthonok építésére, a tetőtéri falvak könnyebben létrehozhatók a lapos tetőkön. A használaton kívüli vagy szabálytalan formájú telkeket fedett vagy szabadtéri területek kialakításával újjáélesztik, így a felhasználóknak lehetőségük nyílik egy új vagy több kisebb nyilvános szabad tér kialakítására.
A tanulmány lezárásaként a kutatás hatóköre kiszélesedik, és olyan jövőről elmélkedik, amelyben a városok az éghajlatváltozásból eredő veszélyekkel szembesülnek, például nyáron lakhatatlanná válnak, vagy árvízzel, illetve a biológiai sokféleség csökkenésével kell szembenézniük. A kihívásokat és a lehetséges veszélyeket a függőleges farmvárosoktól a teljesen önellátó autark tornyokig, a biodiverzitás-tornyoktól pedig a függőleges 15 perces városokig képzelik el újra. Valójában a haladás platformjává válnak, amely változatos struktúrákat és életmódokat eredményez.
Különböző építészek jelentős időt és erőforrásokat szenteltek eszközkészletek kidolgozására, remélve, hogy a világ kortárs kihívásai közepette irányítani tudják épített környezetünk alakítását. A múlt hónapban az UN-Habitat Urban Lab kiadta “Az én szomszédságom” című kiadványt, amely a fenntarthatóbb és ellenállóbb városok létrehozását célzó várostervezési elvek ellenőrző listáját kínálja. Emellett a Foster + Partners alkalmazott kutatás-fejlesztési csapata megalkotta a VARID (Virtual and Augmented Reality for Inclusive Design – Virtuális és kiterjesztett valóság az inkluzív tervezéshez) című kiadványt.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el