Adaptív városi szabályozások: navigálás a megfizethető lakhatás, az infrastruktúra és a fenntarthatóság változásaiban az Egyesült Államokban
A városfejlesztés folyamatosan változó táján a városok számos kihívással néznek szembe, amelyek gyors és innovatív megoldásokat igényelnek, a megfizethető lakhatás kritikus kérdésétől a hatékony és zsúfolt infrastruktúra és a fenntartható energiagyakorlatok sürgető igényéig.
Ahogy az épített környezet követelményei bővülnek, a helyi hatóságok világszerte újradefiniálják a politikákat és szabályozásokat városaik formálására. Ezek az innovatív szabályozások fenntartható és következetes fejlődést hajthatnak végre, miközben a városok a jelenlegi kihívások és a jövőbeli törekvések metszéspontjában állnak.
Megfizethető lakhatás
Tavaly októberben Kaliforniában Gavin Newsom kormányzó törvényt írt alá a megfizethető lakhatásról szóló jelentős reformról.
Ez felülírja a helyi övezeti előírásokat a területen, és lehetővé teszi, hogy egy korábban kereskedelmi célú felhasználásra tervezett területen megfizethetőbb lakások épüljenek. Ezen túlmenően, júliustól kezdve bizonyos lakóprojektek teljes mértékben a megfizethető lakhatásra irányulnak. A kezdeti California Environmental Quality ACT (CEQA) megkerülésével 300 000 és 400 000 közötti megfizethető lakást lehet létrehozni az államban.
Ezzel szemben New York polgármestere, Eric Adams a közelmúltban egy ambiciózus és átfogó stratégiát vezetett be, a „Get Stuff Built” címmel a megfizethető lakhatás jelentős kihívásának megoldására.
Ez a sokoldalú megközelítés a város legsürgetőbb problémájának, a lakhatásnak a leküzdése iránti elkötelezettséget bizonyítja. Az akcióterv 2030-ra összesen 500 000 lakás megépítését írja elő megfizethető áron. A tervnek meg kell felelnie a tervezett 560 000 lakásszükségletnek. minőségi vélemények.
Infrastruktúra és torlódások
Mivel a nagyvárosok túlzsúfoltság problémáival szembesülnek, a szabályozást újragondolják, hogy megfeleljenek az új igényeknek és a változó feltételeknek. Júniusban a New York-i Szövetségi Autópálya-igazgatás új árképzési programot hagyott jóvá a város túlterheltségének kezelésére.
A Fővárosi Közlekedési Hatóság (MTA) által közzétett jelentés felvázolja a projekt kezdeményezéseit és összefoglalja annak céljait. Röviden, a javaslat új felárakat és útdíjakat emel ki a Manhattan belvárosában, csúcsforgalomban zajló utakra. Az új árképzési program az elképzelések szerint évi 1 milliárd dollárt termel az MTA-nak a meglévő tömegközlekedési hálózat fejlesztésére. Ez lesz az ország első torlódási díjszabási törvénye.
Hasonlóképpen, az austini városi tanács határozatot fontolgat a lakástermelési támogatás sűrűsítéséről a texasi Austinban. Az állásfoglalás kimondja, hogy “a kisebb telekméretek ösztönzik a kompakt fejlesztést, és ösztönözhetik a meglévő infrastruktúra, például utak, vízellátás és szennyvízrendszerek használatát.”
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A kezdeményezés növeli a városrészeken belül engedélyezett egységek számát, és 2500 négyzetlábra vagy kevesebbre csökkenti a szabványos telekméreteket, változatos lakóépületeket hozva létre a túlzsúfoltság leküzdése érdekében.
Energia kódok
Ahogy az éghajlati válság egyre sürgetőbb problémává válik a városok számára, sok helyi hatóság újragondolja energetikai építési szabályzatát az épített környezet szén-dioxid-mentesítése érdekében.
Massachusettsben új mércét határoztak meg az új épületek gyártásánál. Michelle Wu bostoni polgármester minden önkormányzati épületben betiltotta a fosszilis tüzelőanyagok használatát. Végrehajtási rendeletét követően tíz másik massachusettsi város ígéretet tett arra, hogy betiltják a fosszilis tüzelőanyagok használatát helyi épületeikben.
Az új energiaszabályok az előrejelzések szerint 2030-ra felére csökkentik a város kibocsátását, és az Egyesült Államokban az állam elsőként kezdeményezi ezt.
A várostervezési törvények és rendeletek elengedhetetlen eszközei a városok változó igényeihez való alkalmazkodásnak. Júniusban Párizs újra bevezette a felhőkarcolók betiltását, és az új épületek magasságát legfeljebb 37 méterre korlátozta. Sőt, a döntés a Herzog & de Meuron által tervezett, 180 méteres építmény, a Tour Triangle építése körüli vita után született.
Az év elején a Los Angeles-i önkormányzat elfogadta azt a szabályzatot, amely előírja, hogy minden épületet teljesen elektromos energiával kell tervezni. Végül Los Angeles is megszavazta az első „Park Block” megvalósítását, amely egy autómentes városi hálózat létrehozására irányuló kezdeményezés.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el