Utat a maximalizmusnak: a Z generáció szerint a “kevesebb unalmas”
A 2020-as évek kezdetével a Z generáció érezhetően merész perspektívákkal és még merészebb esztétikával követeli helyét a világban. A Z generáció büszkén kísérletezik az identitásával, mivel a véleményvezérelt interneten és a zavaros zártságon nőtt fel. Kulturális változást hoznak a művészetet, a médiát, a divatot és a belsőépítészetet uraló organikus formákkal, színes elemekkel és ütköző mintákkal. A trend kiszorítja az egykor uralkodó minimalizmust, kiabálva Venturi Less is a Bore című könyvét.
Folyamatosan harsány dizájn-témák bukkantak fel a közösségi média algoritmusain, egyre nagyobb követőtábort gyűjtve. Jellemzői egy visszatérő trend, a maximalizmus feltámadását jelzik. Ahogy a neve is sugallja, a maximalizmus az árnyalatoktól és textúráktól kezdve az anyagokig és formákig mindent maximalizál. A belsőépítészetben hiper-személyes térként nyilvánul meg, amely robbanásszerűen árad a vizuális ingerektől. Ms. Pink a Quirk & Rescue-tól megfelelően tükrözi a maximalista gondolkodásmódot, amikor azt mondja: “Egy jó dologból sosem lehet túl sok”.
A maximalista enteriőrök a több a több művészetének mesterei azáltal, hogy kontrasztos elemeket tartalmaznak átfogó palettákon. A növények, festmények, gyűjtemények és ajándéktárgyak felhalmozása teszi teljessé a megjelenést, miközben személyiséget kölcsönöz a térnek. Manapság a legtöbb eklektikus szoba a Memphis mozgalomból és a posztmodern stílusokból merít ihletet. A maximalizmus a dizájn dekolonizált szemléletét is elősegíti azáltal, hogy visszahozza azokat az elemeket, amelyek a korábban hatalmon lévők számára túlságosan “giccsesek” voltak.
A cancel-kultúrával vagy a vírusként terjedő internetes trendekkel ellentétben a Z generáció nem találta fel a maximalizmust. Akárcsak maga a dizájnstílus, a maximalizmus története is tele van hatásokkal. Az irányzat a 16. századi Európáig vezethető vissza, amikor a gazdagok a túlzások iránti ízlésüket a gazdagon berendezett kamrákról készült festményeken keresztül hozták nyilvánosságra. Néhány évtizedes ismeretlenség után a stílus a viktoriánus korszak otthonaiban az önkifejezés és az identitás egyik formájaként jelent meg újra. A maximalizmus a gazdasági fellendülések és visszaesések, valamint a csillogó újdonságok hajszolása nyomán a “minimalizmus” ellenmozgalmával együtt folyamatosan változott.
A maximalizmus egyértelműen a Z generáció egyik lázadása az idősebb generációk módszerei ellen, mint például az építészeti munkakultúra felforgatása. A zárlatok is eltolták az ingát a minimalizmustól, a vibrálóbb és stimulálóbb környezetek felé. Ez idő tájt jelent meg a TikTok, mint ablak a különféle életstílusokra, meghívva az embereket a belsőépítészeti trendek kipróbálására. A több szabadidő és az online források révén a barkácsolt lakásfelújítások népszerűsége egyre nőtt. A maximalizmus kitört a monoton otthonok falain keresztül, frusztrált lakói vizuális izgalomra vágytak.
“A Z generáció igazán magáévá teszi az individualizmust, és a közösségi médiaplatformok remek forrást jelentenek a hozzájuk szóló belsőépítészeti stílusok felfedezéséhez” – mondják a TikTok-ról elhíresült maximalisták, Josh és Matt. Tankönyvi példák nélkül, a maximalizmus a felfedezés és az önfelfedezés kivezető útja. A stílus a jelentőségteljes elemek kurátori felhalmozására és a személyiség díszes megjelenítésére ösztönöz. A színeket, mintákat és formákat egymásra rétegezve hozzák létre az egyénre jellemző, egyedi tereket. A maximalizmus révén az otthonok a személyes érdeklődési körök, hobbik és értékes emlékek múzeumává válnak.
A ma látható maximalizmus a kortárs társadalmi értékek hatására követi a korábbi irányzatok mintáját. Az ezredfordulós minimalizmus korszakát követve a 2020-as évek maximalizmusa még mindig hordozza elődeinek környezettudatos érzelmeit. Bár úgy tűnik, hogy az irányzat az anyagias életmódot dicsőíti, a Z generációs maximalisták a fogyasztásellenes filozófiát visszhangozzák.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A fenntarthatóság hangsúlyozása üdítően újszerűvé teszi az ismerős trendet, ami annak köszönhető, hogy az online alkotók stílusosan terjesztik a csökkentésre, újrafelhasználásra és újrahasznosításra vonatkozó tippeket. Josh és Matt szívesen osztja meg a melbourne-i maximalista lakásuk vintage-leletei és upcycling dekorációját. “Ebben a kritikus időszakban felelősnek érezzük magunkat, hogy felvilágosítást adjunk arról, hogyan lehet a maximalizmus fenntartható és körkörös megközelítést alkalmazni” – mondta a duó.
Amíg minden egyes dekorációs darabot tudatosan, a fenntarthatóságot szem előtt tartva választanak ki, a maximalisták fenntarthatják alacsony ökolábnyomukat. A bútoroknak és a burkolatoknak tartósnak kell lenniük és forgalomban kell maradniuk, minimalizálva a keletkező hulladék mennyiségét. A tikTok maximalizmus dicsőíti az újrahasznosított tárgyakat, és az online közösségek szívesen cserélgetik egymással a darabokat. Mivel a maximalizmusnak nincs szabálykönyve, az egyes designelemek sosem mehetnek ki a divatból.
“A fenntarthatóság eszméje nem ragaszkodhat egyfajta lakberendezési stílushoz” – mutat rá Josh és Matt – “Ahelyett, hogy megtalálnánk a legfenntarthatóbb stílust, inkább azt kell megtalálnunk, hogyan lehet bármilyen stílust fenntarthatóbbá tenni”. A maximalizmus lényege a kreativitás. Filozófiája csak motiválja a maximalisták új hullámát a fenntartható alternatívák megújítására. A decentralizáltabb rendszerekkel és az információkhoz való hozzáféréssel a Z generáció biztosan előremozdítja majd a designipart, a fenntarthatósággal az élen.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el