158 ezer hektár erdő pusztult el az Ukrán háborúban két év alatt!
Pár ember véres játéka nem csak az ártatlan emberéleteket követeli, hanem hatalmas környezeti hatásokkal is jár. Konkrétan a háború első két éve alatt 47,4 millió köbméter faanyagot tettek a földdel egyenlővé, mely a CO2 lekötésért felelős és rengeteg építőanyagot is jelentett volna a jövőnek. Az erdők pusztítása csak egy rész a termőföldben, ökoszisztémában okozott tartós, hosszútávú károknak, de ez a cikk most erről szól.
A Global Ecology and Conservation című folyóiratban megjelent tanulmány az ukrajnai háború következtében bekövetkezett erdőpusztulást vizsgálja.
A kutatók műholdfelvételek és gépi tanulási algoritmusok segítségével elemezték az erdőveszteséget az ország különböző régióiban. Az elemzés szerint Ukrajna 2022-ben 808 négyzetkilométernyi, míg 2023-ban 772 négyzetkilométernyi erdőt veszített el, elsősorban a háború sújtotta területeken. A legnagyobb veszteségek a Donyecki, Harkivi, Herszoni, Kijevi és Luhanszki területeken történtek.
A kutatók megállapították, hogy az erdőpusztulás fő oka a tűz volt, amelyet a háborús tevékenységek, például a bombázások és a tüzérségi támadások okoztak. Például a Herszoni területen 2022 márciusában számos erdőtüzet észleltek, és az orosz csapatok megakadályozták a tűzoltást. A Mikolajivi terület déli részén, amely biológiai sokféleség szempontjából kiemelt jelentőségű, a tüzek a terület 20–30 százalékát elpusztították.
A tanulmány hangsúlyozza, hogy az erdőpusztulás csak egy része a háború okozta környezeti károknak. Nehéz számszerűsíteni a biológiai sokféleségben és az ökoszisztéma folyamataiban, például a vízrendszerben, a talajképződésben és az éghajlati hatásokban okozott károkat. A kutatók felhívják a figyelmet arra, hogy a háború befejezése után erős és hatékony környezetvédelmi politikára lesz szükség az ökoszisztémák helyreállítása érdekében.
A tanulmányban szereplő képek szemléltetik az erdőveszteség mértékét 2022-ben és 2023-ban, valamint bemutatják a károsodott területeket, például a Dnyeper folyó aszályos partjait és a Kijevi területen lévő városok közelében bekövetkezett károkat.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Ha átlagos becsléssel dolgozunk, egy hektár fenyőerdőből kb. 200–400 m³ faanyag termelhető ki. Átlagosan, közepes termőképességű fenyőerdővel számolva vegyünk kb. 300 m³/hektárt.
Ez összesen körülbelül 47,4 millió köbméter faanyag kitermelését jelenthetné.
Ez a mennyiség jelentős gazdasági értékkel bír és óriási ökológiai veszteséget jelent.
Egy faszerkezetes készházat, mely 100 m2-es, cca. 20 köbméter fából lehet felépíteni.
ezáltal körülbelül 2 millió 370 ezer házat lehetett volna felépíteni azzal a famennyiséggel, amit az emberi barbárság megsemmisített 2 év alatt!
Összességében a tanulmány rávilágít arra, hogy az ukrajnai háború jelentős és hosszan tartó környezeti károkat okozott, különösen az erdők pusztulása révén, ami hosszú távú hatással lesz az ország ökoszisztémáira és biológiai sokféleségére.
Amennyiben szeretnél egy környezettudatos készházat fából, akkor kérj tőlünk ajánlatot! Mi csak prémium minőséggel foglalkozunk és a legtöbb esetben rétegelt-ragasztott faszerkezetből dolgozunk, melyek előállításához fát sem kell kivágni, mert melléktermékekből környezettudatosan elő lehet állítani.
ÁRAJÁNLAT SAJÁT TERVRE TÍPUSTERVEK ÉS ÁRAK
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház
ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM
KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el