Napelem segítségével a Napból a földünkre érkező sugárzását elektromos árammá alakítjuk.
A napelem egy félvezető, melyben leggyakrabban egy kristályos szilícium. Régóta ismert hogy a napelem, a nap sugárzását elnyelve a fényelektromos hatáson keresztül hoz létre elektromos áramot.
A ma legelterjedtebben használatos csoportosítás szerint beszélhetünk kristályos napelemről és vékonyréteg napelemekről.
A kristályos napelemek közül létezik monokristályos napelem és polykristályos napelem, a felszeletelt kristály szerkezetétől függően.Más energia előállítási módokkal összehasonlítva a napelemes elektromos energia előállítás számos előnnyel rendelkezik:
– Az energiaforrás ingyen áll rendelkezésre
– Nincs mozgó alkatrész (ellentétben például a szélerőművekben használt turbinákkal)
– Működése zajmentes
– Közvetlenül elektromos áramot állít elő
– Integrálható az épületek tetejére vagy akár külső burkolatára is
– Alacsony fenntartási költségek
– Nagyon tiszta energia előállítási folyamat, alacsony környezeti kockázattal
A monokristályos napelemek hatásfoka a legjobb (14-18%), de egyben ez a legdrágább napelem fajta. A polykristályos napelem a legelterjedtebb, jó hatásfokú (12-14%), de már jobban megfizethető napelem.
A legolcsóbb és legújabb technológia a vékonyréteg napelem.
A klasszikus napelem cellák egyik alternatívája az úgynevezett vékonyréteg technológiával előállított napelem cella. Az ilyen napelem cellák előállítása során, a klasszikus napelem cella vastagságának mintegy 1/300-ad részét kitevő aktív rétegre van szükség, amelynek előállításához egyrészt ugyan nagy pontosságú, de összességében egyszerűbb gyártástechnológia szükséges, másrészt lehetővé teszi a gyártási költségek jelentősebb csökkentését is.
A vékonyréteg napelem cellák önmagukban már régóta ismertek, de napjainkig piaci sikerüket több jelentős tényező akadályozta.
Az egyik tényező a vékonyréteg napelem cellák, klasszikus napelemekével összehasonlított alacsonyabb hatékonysága, másrészről pedig a megfelelő méretű napelem cellák előállítására alkalmas gyártóberendezések hiánya.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A folyamatos kutató-fejlesztő munka eredményeképpen mára a vékonyréteg napelemek hatékonysága jelentős mértékben növekedett és ma már versenyre kel a klasszikus napelemekével. Ugyanakkor a felhasználás szempontjából nagyon fontos tényező, hogy a vékonyréteg napelemek valós környezetben már jobb teljesítményt képesek nyújtani, mint a klasszikus napelem cellák, köszönhetően a magasabb hőmérsékleten mutatott alacsonyabb veszteségüknek, valamint az alacsony fényviszonyok közötti jobb hatásfokuknak. Az elfogadott ipari standard szerint a napelem cellák hatásfok mérését tipikusan 1000 W/m2, AMI 1.5 spektrumú besugárzás alkalmazásával 25 oC működési hőmérsékleten végzik.
Ma már több kísérleti bizonyíték támasztja alá, hogy azonos külső környezeti körülmények között, a teljes elektromos áramtermelő képesség szempontjából a vékonyréteg napelem cellák a klasszikus napelemeknél jobb teljesítményt nyújtanak.
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el