Megkezdődött az első többszintes 3D-nyomtatott ház építése az Egyesült Államokban
A New York-i Ithaca-i székhelyű Hannah tervezőstúdió megkezdte a munkát a Cores nevű houstoni épület építésén, amely állítása szerint az első többszintes, 3D-nyomtatással készült épület lesz az Egyesült Államokban. A hibrid szerkezetet 3D-nyomtatott betonból építik fakerettel kombinálva, és többszintes egylakásos családi háznak tervezték.
A 371 négyzetméter lakóterületű otthon célja, hogy méretezhető és kompatibilis legyen a tipikus favázas építményekkel. “A projekt a 3D nyomtatási technológiában rejlő lehetőségeket, a tömeges testreszabást és a hagyományos építési módszereket integráló tervezési megoldásokat mutatja be” – mondta a Hannah tervezőstúdió. “Egy hibridizált építési módszerrel, amely a 3D-s betonnyomtatást és a fakeretezést ötvözi, ez a megközelítés lehetővé teszi a két anyagrendszer stratégiai felhasználását, és célja, hogy növelje a 3D-s nyomtatás alkalmazhatóságát az Egyesült Államokban, ahol a keretezés az egyik legelterjedtebb építési technika” – tették hozzá.
Hannah koncepciója egy sor nyomtatott “magot” tartalmaz, amelyek lépcsőházakat és a szerkezet funkcionális tereit tartalmazzák. Ezeket a térbeli magokat aztán fakeretezéssel kötik össze, hogy kitöltsék a szerkezetet. A csapat a német székhelyű PERI 3D Construction 3D-építő cég amerikai ágával, valamint a CIVE mérnöki céggel dolgozott együtt az otthon megtervezésénél, és egy COBOD BOD2 portálnyomtatót és nyomtatható betont használtak a szerkezethez.
A Cores-t úgy tervezték, hogy moduláris legyen, és a tervezők remélik, hogy a koncepciót a jövőben további többlakásos és vegyes felhasználású építkezéseknél is alkalmazni fogják. “A projekt rávilágít a tömegesen testre szabott építészeti komponensekben rejlő izgalmas tervezési lehetőségekre is, hogy megfeleljenek a lakástulajdonosok igényeinek, és egyszerűsítsék az épületrendszerek integrációját. E tervezési erőfeszítések célja, hogy növeljék a 3D nyomtatás hatását, alkalmazhatóságát, fenntarthatóságát és költséghatékonyságát a jövőbeli lakó- és többlakásos épületek esetében az Egyesült Államokban.” – mondta a Hannah. “
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A szerkezet nyomtatása 220 órát vesz igénybe, mondta Hannah, és a stúdió a folyamat során három különböző helyre fogja áthelyezni a nyomtatót, hogy alkalmazkodni tudjon a lineáris helyszínhez. Az elkészült projektről készült látványtervek nyers, rétegelt beton külsőt mutatnak, fém burkolatokkal és a nyomtatási gradiensnek megfelelően elhelyezett ablakokkal.
A 3D-nyomtatott házak fejlesztése az elmúlt években egyre gyakoribbá vált. Bár a nyomtatáshoz általában betont használnak, a cégek olyan anyagok, például talaj felhasználásával is kísérleteztek a tervekhez. A Hannah tervezőstúdiót Leslie Lok és Sasa Zivkovic, a Cornell építészeti karának adjunktusai alapították.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el