Láthatatlan napelemek “végre lehetővé teszik a kulturális örökség napenergiához való hozzáférését”
Az olasz Dyaqua cég, amely kifejlesztett egy olyan módszert, amellyel a napelemeket úgy lehet előállítani, hogy azok hasonlítsanak az olaszországi épületek tetején gyakori hordós agyagcserepekre, azt mondta, hogy a technológia fontos a történelmi helyszínek fenntartható újjáépítése szempontjából.
Az Invisible Solar nevű panelt a Dyaqua világítástechnikai vállalat fejlesztette ki, és a műemléképületekkel kapcsolatos növekvő aggodalmak miatt egyre nagyobb érdeklődés övezi.
A panelek közönséges monokristályos szilíciumcellákból állnak, amelyeket kerámia burkolat alá helyeznek, és “nem mérgező” anyagokból készülnek. A kerámiát úgy módosították, hogy az emberi szem számára átlátszatlannak tűnjön, ugyanakkor a napsugarak áthatoljanak rajta, és energiával lássák el a cellát.
“Az Invisible Solar-t kifejezetten azért terveztük, hogy végre a kulturális örökségek is hozzáférhessenek a napenergiához, ahol a hagyományos napelemeket és más BIPV-t nem engedik telepíteni a nagy vizuális hatásuk miatt” – mondta Elisa Quagliato szóvivő. “Valójában a régészeti helyszínek és a szokásos örökségi épületek nagy energiafogyasztással rendelkeznek. Ezért a napenergia nagyon fontos, hogy csökkentse ezeknek a gyönyörű helyeknek a környezeti terhelését, és támogassa őket a kultúra terjesztésében” – folytatta.
“Az Invisible Solar iránti érdeklődés folyamatosan növekszik, mivel az összes örökségi épület tulajdonosának egy sajátos kérdésére ad választ.”
A megrendelésre gyártott panelek minden egyes alkatrésze újrahasznosíthatónak van szánva, és a vállalat elmondása szerint “kézműves munkával készülnek”, így a panelek között apró különbségek vannak, ami hozzájárul a “klasszikus” megjelenéshez.
Az Invisible Panels cserepek burkolólapként vagy járdára is használhatók, és úgy tervezték, hogy funkcionálisak is legyenek, a tipikus házi burkolólapokhoz hasonló felületi védelmet nyújtsanak. A vállalat szerint a kerámia burkolat fotokatalitikus tulajdonságai lehetővé teszik a lapok öntisztulását is.
A Dyaqua elmondta, hogy célja a panelek fenntarthatóvá tétele.
“Célunk, hogy funkcionális és fenntartható termékeket hozzunk létre, mind ökológiai, mind esztétikai szempontból” – mondta a márka. “Valójában nem mérgező és újrahasznosítható anyagokat használunk, miközben termékeinket úgy terveztük, hogy megőrizzék az épületek vagy a telepítésük helyszínének esztétikai jellemzőit.”
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A vállalat nem említette, hogy maguk a fotovoltaikus elemek újrahasznosíthatók-e.
A panelek “nagy statikus terhelést is kibírnak”, és a vállalat közölte, hogy kémiai oldószerekkel és más “légköri anyagokkal” szemben is tesztelték őket. Minden egyes panel körülbelül két kilogrammot nyom, és 7,5 watt csúcsteljesítményű (Wp), ami a csúcsenergia-kapacitást fejezi ki. Az új szerkezeteken, valamint a régi cserép cseréjére szánt rendszer számos épülettípuson alkalmazható.
A cserepek prototípusait évekig fejlesztették, mielőtt 2016-ban piacra kerültek. 2018-ban a Pompeji Régészeti Park energetikai módszereként a Smart Archaeological Park program keretében, amely a fenntartható technológiákat próbálta integrálni a régészeti területbe.
Quagliato azt is elmondta, hogy a vállalat hasonló rendszerekkel kísérletezik, amelyekben különböző anyagokat, például fát, követ és betont használnak.
Forrás: www.dezeen.com
ÁRAJÁNLAT SAJÁT TERVRE TÍPUSTERVEK ÉS ÁRAK
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház
ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM
KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el