Javier Senosiain lenyűgöző kígyó-alakú lakóparkját örökített meg a fotós Mexikóban
Anna Dave, lett fotós fotókat tett közzé Javier Senosiain mexikói El Nido de Quetzalcóatl nevű, kígyó alakú, organikus építészeti alkotásáról. Az El Nido de Quetzalcóatl – azaz Quetzalcóatl fészke – nevet az azték vallás kígyó alakú istenére utalva kapta a 2007-ben elkészült építményt Senosiain, aki a projektet az organikus építészet műveként írja le.
A Juan O’Gorman építész által lefektetett, a helyet és a hagyományt figyelembe vevő tervezési elveket követve Senosiain szerint az organikus építészet “az építészet filozófiája, amely az ember élőhelye és a természeti környezet közötti harmóniát keresi”. A projekt építése 2001-ben kezdődött egy telken Naucalpanban, egy Mexikóvároson kívüli településen.
Hivatalosan 2007-ben fejeződött be a projekt, amely folyamatosan nőtt, és mostanra 10 lakást tartalmaz a főépületben, valamint szobrokat és részletes tereprendezést, amelyek mind hozzájárulnak az általános kialakításhoz egy irizáló kígyó formájában. Az egész komplexum egy 5000 négyzetméteres telken bontakozik ki, amely a Parque Quetzalcóatl, egy szoborkert és a helyi növényvilág fenntartását szolgáló rezervátummal bővült. A parkhoz tartozik egy, a tájba ágyazott üvegház, amelynek csempével burkolt átjárója egy hatalmas, vízjátékkal és ólomüveggel díszített átriumba vezet.
A lakások az elsődleges szerkezet parabolikus “testében” találhatók, amelynek külseje vascementből készült, a homlokzatot pedig portálok borítják, amelyek a lakások ablakaként szolgálnak, ugyanakkor pikkelyes textúrát is adnak hozzá. A lakók a parkolóból léphetnek be a kígyó testébe. Innen egy folyosón haladnak végig, amely az első lakásokhoz vezet. Ezután, ahogy a kígyó visszakanyarodik a föld felé, egy lépcső vezet le a lakások egy másik csoportjához. Erről a lépcsőfokról a kígyó hátsó részébe ágyazott kültéri híd vezet az utolsó három lakásba.
A 200 négyzetméteres lakások belső tere a külsőhöz képest minimalista. A falakat fehér vakolat borítja, a falon lévő polcok pedig a burkolat görbületéhez igazodva lejtősek. A főépületen kívül szobrok sora húzódik egy teraszos gyepekkel és tavakkal ellátott kertbe. Az építészcsapat szerint a tavakat úgy tervezték, hogy egyrészt hűtsék a területet, másrészt pedig fenntartsák a növényvilág számára a páratartalmat. A komplexumnak saját tisztítóműve van, amely újrahasznosítja a vizet az öntözéshez.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A kertek és a komplexum magánterület, de sok lakás Airbnb-ként is elérhető. A fotós, Anna Dave elmondta, hogy a projekt azért vonzotta őt, mert hajlamos elkerülni az építészeti fotózás “hagyományos HDR-szerű stílusát, akár a felszerelés, a fény vagy a szögek megválasztásában”.
Az organikus építészet mint kifejezett tervezési kifejezés legalább Frank Lloyd Wrightig vezethető vissza, akinek projektjei a szerkezetet és a természetet integráló terveket hangsúlyozták – bár a gyakorlatok minden bizonnyal sokkal régebbiek. Az organikus elvek a fenntarthatóbb tervezés irányába tett lépésekben is érvényesülnek. A biomicry elnevezés alatt a tervezők túlléptek a természetes formák másolásán, és elkezdtek szerves anyagokat használni a szerkezetek kialakításában.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el