James Turrell amerikai művész egy New York-i magániskolában egy tetőablakot és ‘ülőkamrát’ hozott létre, amely lehetővé teszi a nézők számára, hogy “egyedülálló és személyes élményt szerezzenek az égboltról”.
A Friends Seminary iskolában található ‘Leading Skyspace’ egy fából készült ülőkékkel bélelt kis helyiségből áll, ahonnan a nézők egy színváltó LED-fényekkel körülvett mennyezeti nyíláson keresztül néznek kifelé. Ez egyike annak a 85 ilyen – Skyspace-nek nevezett – alkotásnak, amelyek szerte a világon, többek között a coloradói hegyekben vannak elszórva.
“Turrell Skyspaces-ei olyan különleges arányú kamrák, ahol a nézők a tetőben lévő késhegynyi nyíláson keresztül egyedülálló és személyes élményt kapnak az égboltról” – mondta Turrell csapata.
A projekt egy 3 x 6 x 7 méter méretű szobából áll, amelynek szögletes mennyezetét egy négyzet alakú nyílás zárja le. A nyílás tetején lévő fém nyeregtető szétnyílik, hogy az elemeknek kitegye azt. A tér kerületét fapadok és lambériázott hátfalak veszik körül, míg a falakat és a mennyezetet LED-es világítótestek világítják meg, amelyek a teret a színek váltakozásával árasztják el.
A nyílás napközben zárva marad, napnyugtakor pedig kinyílik, a világítás kialakítása pedig úgy van programozva, hogy a napszaknak megfelelően változik.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
“Napközben a nyílás zárva lesz, és egy magával ragadó fényjáték jelenik meg, amely művészi kiterjesztése a campusnak” – mondta a csapat. “Naplemente idején a nyílást kinyílik, és a tér az akadálytalan égboltra néz majd, egy belső fénysorozattal, amely kiegészíti az adott időpontok árnyalatait”. -tették hozzá.
A projekt Turrell munkásságára épül, amely arra összpontosít, hogyan érzékeli az ember a fényt és a színeket. A Skyspace installációi jellemzően természetes és mesterséges fényt kombinálnak, hogy olyan tereket hozzanak létre, amelyek “egyrészt meditatívak, másrészt zavarba ejtőek”.