Hét elkészült 3D-nyomtatott ház, a világ különböző pontjairól
Egy holland házaspár nemrégiben Európában elsőként költözött be egy 3D-nyomtatott otthonba. Az innovatív technológiát már régóta potenciális megoldásként tekintik a ház gyors és hatékony építésében, és ez az ígéret mára valósággá válik. Íme hét példa már felépített 3D nyomtatású házakra a világ minden tájáról, köztük egy bio-műanyag mikroház és egy ház, amelyet föld, szalma és rizshéjak keverékéből nyomtattak.
Bio-műanyag mikroház, Hollandia, DUS Architects
A DUS Architects holland építészeti stúdió fenntartható bio-műanyagot használt ennek a nyolc négyzetméteres mikroháznak a nyomtatásához és összeépítéséhez Amszterdamban. A szerkezet geometriai falainak létrehozásához egy olyan 3D modellezést alkalmaztak, melyet általában a háztartási 3D nyomtatókban használnak. A kis házban éppen elegendő hely áll rendelkezésre egy kis hálórész számára, egy ágy pedig el is rejthető, ha nem használják. Kívül egy 3D nyomtatású fürdő is található, amelyet ugyanazzal a nyomtatási technikával készítettek.
Tecla, Olaszország, Mario Cucinella Architects & WASP
A WASP 3D-nyomtatási szakembereivel együttműködve a Mario Cucinella Architects a népi építészetre és az ősi építési technikákra támaszkodva hozta létre ezen alacsony szén-dioxid-kibocsátású ház prototípusát. Az otthon két összekapcsolt, sivatagi kaktusz-szerű kupolából áll és összterülete 60 négyzetméter. A szerkezetet üvegajtókkal van ellátva és minden kupola tetején nagy tetőablak található, amely lehetővé teszi a fény bejutását a térbe. A stúdió a modern technológiát és a helyi eredetű agyagokat ötvözte az otthonok előállításához, egy többszintű 3D nyomtatóval dolgozott, amely 200 óra alatt képes elkészíteni a szerkezetet, miközben csak hat kilowatt energiát fogyaszt.
Milestone projekt, Hollandia, az Eindhoveni Műszaki Egyetem tervezésében
A projekt olyan rendszer részeként épült, amelynek célja, hogy a világ első 3D-nyomtatott házává váljon bérleményként, így ez a szikla alakú otthon lett az első lakott 3D-nyomtatott ház Európában. Az otthont a holland Houben & Van Mierlo építészstúdió tervezte, és az Eindhoveni Műszaki Egyetemmel folytatott kutatási projekt részeként fejlesztették ki a 3D-nyomtatott otthonok gyártásával kapcsolatos ismeretek bővítése érdekében. Teljesen lakható belső terekkel, egyterű konyhával-étkezővel, hálószobával és fürdőszobával rendelkezik.
Two-Storey Home, Belgium, Kamp C
A belga Westerlóban található Two-Storey Home állítólag az első ház, amelyet 3D-ben nyomtattak egy darabban. A kétszintes ház nyolc méter magas, alapterülete 90 négyzetméter, és azért épült, hogy bemutassa a 3D nyomtatásban rejlő kihasználatlan lehetőségeket. Alacsony energiafelhasználású otthonként tervezték, mennyezeti és padlófűtéssel, napelemekkel és hőszivattyúval ellátva.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Gaia, Olaszország, WASP
Ezt a 30 négyzetméteres házat helyi föld, apróra vágott szalma és rizshulladék-előállításból nyert rizshéjak keverékéből nyomtatták. A szerkezeti falak földből vannak kinyomtatva, míg az üregeket a rizshulladék tölti ki, amely szigetelést biztosít. A szerkezet belsejében rizshéjat is alkalmaztak, az otthon falát és mennyezetét lefedve természetes vakolatként. A vállalat azt állította, hogy ha nem tartják karban, az otthon könnyen lebomlik, és egyenlővé válik a földdel. Ennek ellenére a WASP úgy véli, hogy a mezőgazdasági hulladék az építkezés és a 3D nyomtatás egyik fő forrása lehet.
East 17th Street Residences, USA, ICON
Az ICON a 3Strands házfejlesztővel együttműködve négy 3D-nyomtatott házat állított elő, amelyeket kifejezetten úgy terveztek, hogy ellenálljanak a szélsőséges időjárási viszonyoknak. A szerkezetek nyomtatása mindössze hét napot vett igénybe, és különféle két-, három- és négyszobás ingatlanokat tartalmaznak. A befejezés után az otthonokat az austini székhelyű belsőépítész, Claire Zinnecker díszíti majd. Eddig a cementalapú lakások ellenálltak egy 7,4-es erősségű földrengésnek és a 2021 elején bekövetkezett súlyos téli viharoknak.
Casa Covida, Amerikai Egyesült Államok, Emerging Objects
Az Emerging Objects 3D nyomtatású vályogból készítette a Casa Covida nevű kísérleti kunyhót a San Luis-völgyben, amely három egymással összekapcsolt hengeres szerkezetből állt. A kunyhót két ember számára tervezték, egy helyként, ahol harmóniában együtt élhetnek a koronavírus-járvány idején. Homokból, iszapból, agyagból és vízből készült vályogfalakat háromtengelyes SCARA (Selective Compliance Articulated Robot Arm) segítségével nyomtatták. A házban van egy nyitott kandalló és felfújható rózsaszín tető, amely eső vagy havazás esetén felállítható. Esettanulmányként hozták létre, hogyan lehetne a modern és az ősi technológia kombinációjával két ember számára tágas otthont létrehozni.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el