„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

Lakberendezés és stílus

Felnyitottak egy régi tokiói épületet egy új üzlet számára, és a japán ‘kintsugi’ elvén újították fel

A kintsugi vagy más néven kincukoroi a törött kerámia javításának japán művészete, porított arany, ezüst vagy platina keverékével, a maki-e technikához hasonló módszerrel. Mint filozófia, az objektum történetének részeként kezeli a törést és a javítást, és nem próbálja azt eltakarni. 

Amikor belépsz a japán Tokió menő Shinjuku City enklávéjában található ASKWATCH üzletbe, megdöbbentő látvány fogad: a nyers betonfalak romos, durva élei olyanok, mintha egy bontó golyó ment volna át rajtuk, közöttük világos, modern kirakatokkal. A látvány és a textúrák kontrasztja szinte olyan érzést kelt, mintha valami titkos rejtekhelyet fedeztél volna fel a háború kellős közepén. A Kenta Nagai Studio építésziroda pontosan erre törekedett szokatlan felújítási stratégiájával, amely a legtöbbet hozta ki az eredeti helyiség masszív betonvázából.

A bejárat szándékosan titokzatos, fekete acélból készült, látható funkció nélkül. A szándék az, hogy a belső térrel szemben támasztott elvárásokat növelje, a hagyományos japán szentélyek bejárataiból merítve ihletet. Az új üzlethelyiséget egyenesen a vastag betonfalakba vájva és azok befejezetlen kontúrjait meghagyva az építészek azt az érzést keltik, mintha egy mély, sötét barlangba vagy bunkerbe hatolnánk be. A márka órái a makulátlan fehér és acél polcokon sorakoznak.

Az építészek szándékosan olyan anyagokat választottak, amelyek ellentétben állnak a beton durva természetével, hogy vizuális feszültséget teremtsenek. Sekély kavicságyak képezik az átmenetet az eredeti felületek és az új csempeburkolat között. A leglenyűgözőbb talán az a döntés, hogy egyes területeken aranyporral finoman kiemelték a beton töréseit, a “kintsugi” szellemében, vagyis a japán művészet jegyében, amikor a törött edényeket arannyal javítják, hogy kiemeljék a tökéletlenségek szépségét.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

“Azzal, hogy kavicsot fektetünk ezek közé a terek közé, a japán kertre emlékeztető nyugalmat és szépséget fejezzük ki” – mondják az építészek. “A padlót régi faanyaggal fejeztük be, és a térben lebegő, ritka termékekkel való találkozás színpadaként. A rozsdamentes acél vitrin egy túlvilági bankszéf érzetét kelti, amivel a termék ritkasága még inkább kiemelkedik. Az óra bemutatóállványához természetes követ használtunk úgy, ahogy van, és a kő természetes szépségével való kontrasztálással fokozza a karóra mesterséges szépségének vonzerejét, amely a fejlett kézművesség kikristályosodásának mondható.”

A Kenta Nagai Studio megközelítésében van némi költőiség, különösen Shinjuku City történelmét tekintve. A ma Tokió fő kereskedelmi központjaként ismert, a világ legforgalmasabb vasútállomásának és a város legtöbb felhőkarcolójának otthont adó Shinjuku az 1945-ös tokiói légitámadások során majdnem 90 százalékban elpusztult. Csak az utak és a sínek maradtak meg, megőrizve a háború előtti formáját a háború utáni újjáépítéshez. Ebben az értelemben ezek az utak és sínek szinte olyanok, mint a városon áthaladó kintsugi aranyszínű vonalak, amelyek összekötik a régit és az újat.

Forrás: www.dornob.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb