„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Egy kínai szabadidős központ, amelyet az ősi barlanglakások ihlettek

Egy vidéki kínai falu újjáélesztése érdekében egy építésziroda olyan szabadidős kikapcsolódást tervezett, amely a távoli múltba vezeti a látogatókat. A Zhangjiakou prefektúra ősi barlanglakásait inspirációként használva a Studio A () VOID létrehozta a „Grotto Retreat Xiyaotou” nevű magas téglaépületekből álló kollektívát az ország Hebei tartományában.

„A tervezési koncepció a vidéki és városi interperszonális hálózatok közötti radikális különbséggel kezdődik”-magyarázza a makaói Studio A () VOID csapata. A 7 méter magas kunyhók szabálytalanul vannak elhelyezve 4,5 x 5,5 méteres alapokon, az eredeti barlangszerkezetek hossz-szélesség arányával számítva. A kétrétegű szürke téglából álló épületek organikus, lekerekített élekkel rendelkeznek. Az egyes téglák aszimmetrikusan nyúlnak ki a külső oldalakon, amelyek szándékosan jelzik a szinteket, ahol az állványokat az építési folyamat során használták.

Mindegyik épület tetején egy hatalmas tetőablak található, amelyek a nagy mennyezetmagasággal együtt arra ösztönzik a látogatókat, hogy értékeljék a tér függőlegességét. Az egész napos hozzáférés a természetes fényhez Xiyaotou falu mezőgazdasági gyökereire is emlékeztet. A stúdió szerint „kontextusba hozza a lakosokat a vidékiség ritmusával, ahol hajnaltól esti óráig dolgoznak”.

Télen a dupla vastagságú falak ezeket a napsugarakat használják fel, hogy felmelegítsék a barlanglakásokat az átlagos 10 celcius-fokos külső hőmérsékletről. Amikor nyáron melegebb lesz, a hő távozik a hüvelyek stratégiailag elhelyezett ablakain, valamint az egyes egységek hosszúkás geometriájának kéményhatásán keresztül. Az egyes barlangszerkezetek ablakai és ajtói acélból készültek, amely kilóg a tégla homlokzatból. Az egyes egységeket egy a második emeletre emelt fa járda köti össze. „Azáltal, hogy a privát grottók között a híd kapcsolatot teremt, a design megpróbál egy olyan közösséget megvalósítani, amelyben a köz- és a magánélet együtt létezik” – magyarázta a stúdió.

A hidat fenyőoszlopok tartják fel az egyes lakások között, összeköttetést biztosítva az összes egységhez. A megemelt járda a sétálók számára lehetővé teszi, hogy madártávlatból is megtekintsék a környező tájat, beleértve a sűrű faligetet, a közeli partvonalat és a Yu megye őslakos építészetét. A sétány alatti üres helyeket úgy tervezték, hogy helyet biztosítsanak művészeti kiállításoknak és piacoknak.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A komplexumot, amelyet idén Yun Hon vezető építész irányítása alatt fejeztek be, egy nagyobb kínai kezdeményezés részeként hozták létre, hogy megfiatalítsák az ország vidéki „üreges” falvait, például Xiyaotou -t, ahol a körülmények romlottak a lakosság elvándorlásakor újabb területekre. Az elképzelés az, hogy az elhagyott közösségeket turisták célpontjává alakítják, egyedi szállásokkal, helyi konyhával és szórakoztató tevékenységekkel. A Grotto Retreat Xiyaotou egységekből álló összeállítását úgy tervezték, hogy rugalmas legyen az ilyen típusú jövőbeli igényekhez.

A Studio () VOID egy olyan tervezőcsoportként jellemzi magát, amely „ünnepli az üresség ürességét és lehetőségeit”. „Úgy terveznek, hogy lehetővé tegyék a véletlenszerűséget és a meglepetéseket a projekt különböző aspektusaiban, ezért az érintett feleket arra ösztönzik, hogy vegyenek részt a “kontrollált zűrzavarban”.

Forrás: www.dornob.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb