Az ukrán börtönök egyedi belsőépítészete
Ha egy sztereotípiás börtönre gondol, akkor valószínűleg ami eszedbe jut az a New York City hírhedt Riker-szigete, amelyet az évek során számos hollywoodi produkcióban használtak forgatásra, ahol a fogvatartottak két személyes kamrákba bezárva, vagy saját magáncelláikban vagy ágyakkal teli, nagy, nyitott helyiségekben vannak elhelyezve, és az összes cella és helyiség ugyanolyan: szürke, beton, hideg.
A valóságban a börtönök életkörülményei nagyon változatosak, a maximális biztonsági létesítmények embertelen körülményeitől kezdve a valós motelekig, ahol az “értelmiségi” bűnözőket tartják. Az Egyesült Államokban, ahol a legnagyobb a bebörtönzés aránya a világon, csaknem 2,3 millió ember van a rács mögött, és ezzel együtt számos létesítmény teljesítménye romlik, túlzsúfolttá, és erőszakos helyszínné válik, nem is beszélve az intézményi korrupcióról és a hatalommal való visszaélésről. A legrosszabb, hogy magán börtönökben van az állami és szövetségi foglyok 8,2 százaléka, ideértve a bevándorlási foglyokat, évente mintegy 4 milliárd dolláros bevételt keresve.
Ezek a börtönök azok tényleges anyagi körülményei miatt számos sorozatban megjelennek, mint például a “The Wire” és az “Orange is the New Black”, és inkább úgy néznek ki, mint üdülőhelyek. És sajnos igaz, hogy sok más ország szerte a világon hasonlóan bántalmazó és kizsákmányoló, vagy még rosszabb. De nem a világ összes börtöne néz ki úgy, mint ahogyan elképzelted. Ukrajnában még a maximális biztonságú férfi börtönökben is meglepően meleg háztartási érzet uralkodik.
A The New York Times újabb kiadványában, Misha Friedman, a fotóriporter újságíró felfedezte ezen lenyűgöző helyek némelyikét, és az amerikai börtönökkel talált ellentéten minden bizonnyal megdöbbent.
Friedman azt írja, hogy „2009-ben jártam először ukrán börtönökben, amikor a “Doctors Without Borders” projektjén dolgoztam. Emlékszem, hogy látva a szobákat, a legmegdöbbentőbb az volt, hogy nem volt két ugyanolyan szoba. ”- mondja. „Kíváncsi voltam, hogy megtudhatunk-e valamit egy országról, ha megfigyeljük azokat a helyeket, ahol a fogvatartottak élnek. Kilenc évvel később visszatértem Ukrajnába, miután széles körű hozzáférést kaptam az ország büntetőrendszerének fényképezéséhez.”
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
„Az ország mind a 17 börtönét meglátogattam: maximális biztonságit, az előzetest, a férfiak és a nők börtönét és egy fiatalkorút is. A fogvatartottak díszítik saját szobáikat. Nincs költségvetés, irányelvek és semmilyen kód, amely diktálja, hogy a szobáknak hogyan kell kinézniük. A szobák a rabok ízlését tükrözik. Lehet, hogy egy falat zöldre festenek, mert az ügyvivő néhány dobozt be tudott szerezni a helyi festéküzletből, a börtön konyhában készített savanyú káposztáért cserébe. A börtönök közül három, amelyeket meglátogattam, nemrégiben bezárt, de még így is éreztem az emberek jelenlétét, akik egyszer ott tartózkodtak. ”
Az Egyesült Államokban börtöneiben az uralkodó hozzáállás az, hogy azok tele vannak rossz emberekkel, akik rossz döntéseket hoztak, és ezek az emberek megérdemlik, amit kapnak. A rendszer inkább a büntetésen, mint a rehabilitáción alapul, gyakran az ismétlődő bűncselekmény megelőzése helyett inkább megerősítik azt. Kevés a közvélemény támogatása abban, hogy a foglyokat olyan emberként kezeljék, aki megváltozhat, a megfelelő rehabilitációs programmal.
Ezek az ukrán börtönökről készült képek azt tükrözik, amit látszólag mi elveszítettünk: egymás emberiségének elismerését.
Forrás: www.dornob.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el