Az Európai Űrügynökség űrporból 3D nyomtatott Lego téglát fejlesztett, a Holdra építkezéshez
Az Európai Űrügynökség elkészítette a Lego tégla saját verzióját. A meteoritporból 3D nyomtatással készülő építőanyag fejlesztése mellett a szervezet azt vizsgálja, hogyan lehet építeni az űrben.
Az “űrkockákat”, ahogy a Lego és az Európai Űrügynökség (ESA) nevezi, egy 4,5 milliárd éves meteorit porából készítik, amelyet 2000-ben fedeztek fel Északnyugat-Afrikában. A meteoritpor a Hold regolitjaként szolgál – a Föld Hold felszínét borító laza anyag, amely nagyrészt meteorit-becsapódások eredménye.
Mivel csak kis mennyiségű regolit létezik a Földön – az Apollo-küldetések során visszahozott minták –, a tudósok a legközelebbi helyettesítő mellett döntöttek. Az űrtégla fejlesztése része az ESA hozzájárulásának a nemzetközi Artemis programhoz, amelynek célja nemcsak az űrhajósok visszajuttatása a Holdra, hanem egy holdbázis létrehozása is.
Mivel túl drágának és időigényesnek tartják az anyagok Földről való hozatását, a remény az, hogy a holdregolitból építményeket, például kilövőállásokat és élőhelyeket lehet felépíteni. Az űrkutatás területén ezt In-Situ Resource Utilisation (ISRU) néven ismerik, és az ESA Spaceship EAC csapatának középpontjában a németországi Kölnben található.
Az ESA tudományos munkatársa, Aidan Cowley, a laboratórium vezetője elmondta, hogy csapata imádta a “kreatív építkezést”, és az az ötlet támadt, hogy megvizsgálják, hogy az űrporból egy Lego kockához hasonló kis tömböt lehet-e formálni, hogy különböző építési technikákat tesztelhessenek.
A 3D nyomtatásra alkalmas anyag előállításához a csapat meteoritdarabkákat porrá őrölt, és kis mennyiségű tejsavval – egyfajta biológiailag lebomló bioműanyaggal –, valamint egy „regolit-szimulánssal” keverte össze, amely földi ásványok keveréke. hasonlítanak a Hold felszínének összetételére.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Kialakításuk megközelíti a Lego kockák alakját és méretét, bár a pontosságot ebben a léptékben nehéz újra létrehozni 3D nyomtatással, és az ESA szerint sok finomhangolást igényel. A kockák ugyanazon az elven működnek, mint a Lego. Az alsó oldalán lévő mélyedések összekapcsolódnak az alatta lévő kockák tetején lévő csapokkal. Ez az összekötő rendszer „kuplungerőt” hoz létre, amely a Lego kockákat olyan híresen nehezen szétszedhetővé teszi.
A Lego Group immár 15 ESA űrkockát tett ki világszerte üzleteiben, mivel a cég azt állítja, hogy inspirálja a gyerekeket saját űrmenedékeik építésére.
Az Artemis program 2017 óta fut, a személyzettel 2026 végére tervezett holdraszállással. A program során az ICON építőipari cég is dolgozott a Hold 3D-nyomtatási technológiáján, a Prada divatház űrruhákat készített, valamint a Lockheed Martin, a General Motors. és a Goodyear kifejlesztenek egy holdjárművet.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el