A természetvédelem és az ipari munkaterület szimbiózisa
A hatalmas ipari telepek és gyárak azon munkaterületek közé tartoznak melyeket talán a legnehezebb a COVID-19 világjárvánnyal együtt járó elővigyázatossági követelményeknek és az egyre fontosabbá váló környezetvédelem kritériumainak megfeleltetni. A magas kihasználtságú, szellőzőrendszerek által kiszolgált nagy terekben szinte lehetetlennek tűnik a vírusok terjedésének megakadályozása.
Ezen hatalmas épületek a nagy részét egyszerűen nem úgy tervezték, hogy az friss levegőhöz jusson, a malajziai Sbn Bhd Design Unit Architects építészeti cég azonban, már a pandémiát megelőzően kidolgozott egy “légáteresztő” gyártervet. A The Factory in the Forest projekt, mely egyszerűen annyit jelent: „Gyár az erdőben” egy elektronikai gyártóüzem építészeti verseny eredménye, amely témája egy olyan gyártó épület megalkotása volt, mely maximális kapcsolatban áll a természettel.
Az álom munkahely megváltoztatja az ipari létesítmény fogalmát, amelyet általában kemény, hideg anyagok és nehéz gépek jellemeznek. Az egész létesítményt dús lombkorona borítja, amelyet oszlopok sokasága támogat, megvédve az esőtől.
A létesítmény szinte minden szintjéről hozzáférés nyílik a kertekhez, beleértve az irodák több emeletét, saját tetőkerttel, valamint egy zöld udvarral, amely elválasztja őket a gyártóüzemtől. Az udvar felett egy híd lebeg, amely összeköti a két területet, és helyet kínál találkozóknak, szüneteknek vagy előadásoknak. Az atmoszféra az alkalmazottakat arra ösztönzi, hogy töltsenek néhány percet a munkanapból a fák közötti pihenésre és inspirálódásra.
A kialakítás kiemelkedő jellemzője a szétszórt természetes fény, mely csökkenti a mesterséges megvilágítás szükségességét. A légkondicionálást hűtött vizes padlófűtés növeli, így az üzem csak egy tipikus, hasonló méretű létesítmény energiájának körülbelül felét fogyasztja.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
„A projekt kezdetétől fogva egy energiatakarékos és éghajlati viszonyoknak megfelelő épületre kialakítására összpontosult, a fenntartható tervezés sarkalatos elveivel, mint az energiahatékonyság, a vízhatékonyság, a napfény és a biofília, valamint a természettel való kapcsolat alapvető emberi igénye. Az épületet úgy tervezték, hogy védelmet nyújtson a forró és vakító trópusi nap ellen, a természetes napfény beszűrődésével az épületbe.” – részletezték az építészek.
A mérsékelt éghajlatú helyeken, mint Malajzia, a fenntartható építészet az elkövetkező években sokkal népszerűbbé válhat. A The Factory in the Forest projektje azt bizonyítja, hogy bármilyen ipari épület is legyen, mindig van hely a fenntartható tervezés számára, amely a friss levegőhöz, a növényekhez és a napfényhez való hozzáférésünket helyezi előtérbe, ami csak jótékony hatással lehet az alkalmazottak lelki és fizikai egészségére, a pozitív környezeti hatás mellett.
Forrás: www.dornob.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el