A műanyagevő lisztkukacok “működnek együtt” William Eliot dizájn székei létrehozásában
A rovarok valószínűtlen „munkatársak” – azonban ez másképp van William Eliot brit tervező Digested Objects széke esetében, amelyet műanyagevő lisztkukacok formáltak, ahogyan átrágták magukat polisztiroltömbökön.
A Digested Objects háromlábú szék, göcsörtös formájú, kontúrjainak nincs nyilvánvaló logikai alapja. A művészi darab fekete színű, 3D nyomtatással készült. A formája meghatározásához Eliot azonban hulladék polisztirolt és körülbelül 150 lisztférget használt, amelyek a tenebrio molitor bogár lárvái.
Eliot a londoni Királyi Művészeti Akadémia és Imperial College Innovation Design Engineering diplomájának részeként fejlesztette ki a Digested Objects-t, ahol most végzett. Azóta megalapította saját praxisát, a Biocrafting Stúdiót.
Ezek a lisztkukacok képesek megemészteni a polisztirolt – egy egyébként újrahasznosíthatatlan típusú műanyagot – egy adott baktérium jelenléte miatt a bélrendszerükben. Eliot azonban többet akart tenni, mint a lisztkukacokat újrahasznosító gépként használni. Ehelyett a biokollaboratív tervezés lehetőségeit akarta feltárni, a különféle fajok közötti tervezést, ahol az állatokat vagy rovarokat partnerként kezelik a kreatív folyamatban, és lehetővé teszik számukra, hogy gyakoroljanak valamilyen produktív tevékenységet.
Annak biztosítására, hogy a lisztkukacok nagyjából szék formájút állítsanak elő, a polisztirol tömbökbe cukornyomokat fecskendezett, amelyek a rovarokat vonzzák, hogy előbb elfogyassza az anyag ezen részeit. De aztán meghagyta nekik, hogy “bármilyen irányba beássák magukat”.
Végül a kreatív tervező viaszba öntött néhány lisztkukac mintát, mielőtt 3D-s szkennelést végzett volna, és digitálisan felnagyította őket, hogy meghatározza, melyik lenne a legjobb szék-alkalmatosság. Kartonból teljes méretű prototípusokat gyártott, szeletenként összerakva azokat, hogy megragadja a bonyolult formákat, végül pedig 3D homokba nyomtatva készítette el a kész Digested Objects széket.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Együttműködött a Sandheldennel, hogy a folyamat ezen részében a vállalat sugárkötő technológiáját alkalmazza, mivel azt találta, hogy a 3D-nyomtatott homok „nagyon pontos, de természetes módon” rögzíti a lisztkukacok alagutait.
A tervező elmondta, hogy ihletet talált Neri Oxman munkáiban, aki arra ösztönözte a selyemhernyókat, hogy pavilonok építéséhez gubók helyett lepedőkbe tegyék le selymüket, valamint Ren Ri szobraiban, aki méhekkel dolgozott. A folyamat során végiggondolta az etikai kérdéseket, például, hogy mi lesz a lisztkukacokkal életük végén, és hogy a vele való kapcsolatuk előnyös volt-e számukra. Néhány naponként szünetet adott nekik a kizárólag polisztirol étrendből, és helyette szerves biohulladékot biztosított számukra.
A fajok közötti tervezés a fenntarthatóságról való új gondolkodásmódként jelenik meg, amely decentralizálja az emberek szükségleteit és tapasztalatait.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el