„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

Lakberendezés és stílus

Ramy Fischler ötvözi a kortárs és a történelmi stílust Moët Hennessy első koktélbárjában

Ramy Fischler belga tervező Moët Hennessyvel és Franck Audoux koktélteremtővel együttműködve létrehozta a Cravan koktélbárt Párizs Saint-Germain-des-Prés szívében.

A Cravan névre keresztelt Moët Hennessy luxusital-csoport bárja Fischler építész és Audoux vendéglős, író, történész és koktélrajongó együttműködése volt.

“A tervezés célja az volt, hogy felerősítse Franck Audoux történetét, amely a Párizs 16. kerületében lévő kis bárjából származik, és egy ötszintes koktélházzá alakítja át a főváros központjában – hogy elképzelje egy új ház létrehozását. a Moët Hennessy csoport tagja” – mondta Fischler. “Ez nem egy lövés, hanem egy hosszú kaland kezdete. Ezért meg kellett határozni a harmóniát, az összhangot a projekt minden összetevője között, legyen szó a dekorációról, a szolgáltatásról, a zenéről vagy a világításról.”

A tér nevét az avantgárd költő-bokszolóról és valamikor művészetkritikusról, Arthur Cravanról kapta, aki egy szabad szellemű alak, akit Audoux nagyon csodált, akivel Fischler szorosan együttműködött ezen a projekten.

“Közös látásmódunk van, amely alapvetően az irodalomból és a filmből származó kulturális utalásokon alapul, és mindenekelőtt a festői hatások ízlésén, egy kontextus, nézőpont vagy narratíva keretein alapul” – mondta Fischler. “Azzal a szándékkal indultunk, hogy szabadon összeállítsunk kódokat, korszakokat és stílusokat, hogy egy új repertoárt alkossunk, amely számunkra értelmes és kifejezi a Cravan lényegét.”

A történelmi és irodalmi negyed szívében, egy 17. századi épületben elhelyezkedő teret öt emeleten rendezték el, a tetőn pedig egy kis, meghívók számára kialakított térrel.

Az épületben külön bárok találhatók, amelyek mindegyike sajátos karakterrel rendelkezik a földszinten, az első és a harmadik emeleten, míg a második emeleten található a Rizzoli könyvesbolt és könyvtár, ahová a vendégek italaikkal lapozgathatnak és könyveket vásárolhatnak. A negyedik emeleten van egy másik, csak meghívásos műterem-stílusú tér.

Fischler szerint az egész projekt a koktél koncepciójából merített ihletet.

“Soha nem képzeltem volna el ezt a projektet jelenlegi állapotában, ha nem koktélozásról lenne szó” – mondta. “Számos összetevőt keverünk össze, hogy egyedi egészet hozzunk létre, amely szokatlannak tűnik, de valójában nagyon kontrollált” – folytatta. “A terekre mozijelenetként gondoltam, ebből fakadnak az egyes emeletek egyéni hangulatai, amelyek más-más díszletet alkotnak. Ülhetsz a színpad előtt, a színpadon vagy a színpad mögött, attól függően, hogy milyen élményt és látószöget szeretnél.”

A különböző jelenetek létrehozásához a projekt az anyagok széles skáláját használja fel, gyakran újrahasznosított, megmentett darabokat, beleértve a parkettát, a kőpadlót és a fa falburkolatokat, amelyeket kézművesek nagy csapata gondosan telepített.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ramy Fischler projektjeiben a textilek mindig fontos szerepet töltenek be, és a praxisnak saját, saját textiltervezője van.

„A Cravan esetében igyekeztünk a lehető legtöbb újrafelhasznált anyagot felhasználni, különösen a Nona Source textíliáit, amely egy induló vállalkozás, amely a th divatházak maradék, fel nem használt szöveteit teszi elérhetővé.”

A gyakorlat arra törekedett, hogy kontrasztot teremtsen a történelmi bútorok meleg és természetes színei, valamint a kortárs bútorok és szerelvények hidegebb és fémes színei között, amelyek “harmóniában élnek egymás mellett”.

“A szinttől függően a színpaletta teljesen más, és mivel nincs egyforma szoba, és minden színt az általunk megalkotott univerzumnak megfelelően választottunk” – mondta Fischler.

A Cravan minden bútora egyedi tervezésű volt, és Fischler holisztikus megközelítése kiterjed a koktélpoharakra is, amelyeket a Cravan számára terveztek, és amelyek a könyvtárban vannak kiállítva.

„Ahelyett, hogy új formákat hoztunk volna létre, inkább az üvegáruk elmúlt 300 évének történetéből választottuk ki azokat a modelleket, amelyek tetszettek nekünk, és amelyeket szeretnénk, hogy a vásárlók újra felfedezzék” – magyarázta Fischler.

Forrás: www.dezeen.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb