A használt anyagok újradefiniálása: rizstorony készült újrahasznosított pajtákból
Csökkentjük, újrahasználjuk, újrahasznosítjuk. Ezek a kifejezések széles körben elterjedtek az elmúlt években a tervezés és építészet világában, mivel a nagy, globális márkáktól kezdve, mint az IKEA, egészen a világhírű építészirodákig mindenki arra törekszik, hogy a tudatosabb újrahasznosítást beépítse a munkájába.
A kevesebb hulladéktermelés, valamint az új, hasznos és szép dolgok létrehozása mellett az újrahasznosítás fontos része lett annak, ahogyan a divat és a formatervezés területén dolgozók átértékelik saját iparágukat. Az olyan díjak, mint a Design Prize, a “Társadalmi hatás” kategórián keresztül ismerik el az ilyen erőfeszítéseket. 2017 óta ez az éves díj segít reflektorfénybe állítani azokat a rendkívüli designteljesítményeket, amelyek átgondolt és környezettudatos projektekkel gyakorolnak hatást.
A kategóriában járó Design Prize 2021 díjat idén a Boonserm Premthada által vezetett thaiföldi székhelyű Bangkok Project Studio kapta. Az elsősorban Thaiföldön működő Bangkok Project Studio kiemelkedő, gyakran a természet fontosságát hangsúlyozó formatervezéseiről ismert. Korábbi projektjeik közé tartozik egy újrahasznosított téglákból (amelyek maguk is elefánttrágyából készültek) készült elefántmúzeum, a “The Walk”, egy megemelt sétaút, amely a lábunk alatt található, gyakran figyelmen kívül hagyott természeti világ fontosságát hivatott hangsúlyozni, valamint egy megfigyelőtorony a thaiföldi “Elephant World”-ben.
A thaiföldi cég legújabb projektje, az idei Social Impact Design Prize győztese egy újabb toll a kalapjukban, ezúttal egy kilenc méteres rizstorony formájában. Bár ez önmagában nem hangzik túl izgalmasnak, a projektben több olyan dolog is van, ami kiemelkedik és díjra érdemesnek teszi. Az ország északkeleti részén, Nakhon Ratchasima városának állatkertjében található impozáns, kilenc méter magas rizstorony öt lebontásra ítélt facsűr szándékos újrahasznosításával épült. A Premthada által vezetett cég szétszedte a meglévő pajtákat, és valami újjá rakta össze a darabjait, azzal a céllal, hogy “új építészeti nyelvet adjon a ‘pajta’ vagy ‘rizstároló’ szónak, amelyet általában az aratási szezon után találnak és használnak” – írja a designboom magazin.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A meglévő szerkezetek vagy tárgyak újragondolása és újrahasznosítása mindig is fontos szempont volt a cég számára, akiknek gyakran célja, hogy építményeiket összeolvasszák a természetes környezetükkel, és valamilyen módon összekapcsolják azokat. Itt a rizstornyot az elhagyott pajták faanyagának felhasználásával hozták létre, megőrizve eredeti rendeltetésének általános lényegét, egy új formába öntve azt. A földből új és izgalmas formában kiemelkedő torony, amely “összeköti a földet és az eget”, a rizs fontosságáról tanúskodik Thaiföldön, különösen ebben az északkeleti régióban, amely a legjobb minőségű rizst termeli a legnagyobb mennyiségben. Az újrahasznosított fából készült torony egyben emlékmű is a rizstermesztőknek, akik ápolják, termesztik és betakarítják a termést, miközben a rizs gondozóiként is tevékenykednek.
Forrás: www.dornob.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el