A FLORA egy tömeges fa kutatási pavilon a barcelonai erdők lombkoronájában
A barcelonai Katalán Építészeti Intézet hallgatóiból és kutatóiból álló csapat egy hegyoldalban, a fák közé épített fa pavilont, függőjárdákkal.
A FLORA (Forest Lab for Observational Research and Analysis) nevű pavilon egy olyan tudományos létesítmény, amely lehetővé teszi a kutatók számára, hogy az erdő lombkoronájában éljenek és dolgozzanak.
A Daniel Ibáñez és Vicente Guallart tanfolyamvezetők által vezetett létesítményt a katalán Institute for Advanced Architecture of Catalonia (IAAC) mesterképzési programjának (MAEBB – Master in Advanced Ecological Buildings and Biocities) hallgatóiból és kutatóiból álló csapat fejlesztette ki.
“A projekt célja, hogy elmerüljön a természetben, és egy ökológiai interaktív prototípust hozzon létre” – mondta az IAAC.
A pavilon az IAAC Valldaura Labs területén épült a barcelonai Collserola természeti parkban, ahol több mint 1000 növényfaj és tízmilliárd fa található. A FLORA lehetővé teszi a kutatók számára, hogy tanulmányozzák a helyi biodiverzitást és azt, hogy az éghajlatváltozás hatásai hogyan befolyásolják a természeti parkot. A pavilon a diákok és a kutatók által a helyszínen feldolgozott tömeges faanyagból készült. A parkon belül beszerzett invazív fenyőfákból épült, a projekt filozófiája a “nulla kilométeres anyagok” volt.
“Az elsődleges építőanyag a faanyag, amelyet a környezetből szereznek be, ellátási lánc nélkül” – mondta az IAAC.
Hetven fát vágott ki és dolgozott fel a tervezőcsapat, hogy az építésziskolában rendelkezésre álló fűrészmalom és kis CLT-sajtoló segítségével keresztrétegelt faanyag (CLT) paneleket, rétegelt gerendákat és tömörfa elemeket készítsen.
A 8,5 m magas szerkezetet egy CLT magból alakították ki, amely a hegyoldalba épített faoszlopokon nyugszik. A magasított szerkezetet függő ragasztott gerendahidak kötik vissza a lejtő tetejéhez. A leghosszabb híd körülbelül 12 métert tesz meg. A CLT magot két réteg természetes parafa lemezzel burkolták a hő- és hangszigetelés érdekében. A pavilon magja és a járdák köré hálót feszítettek. A hálót a vadászfészek mintájára digitálisan tervezték, majd kézzel szőtték össze.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
“A háló célja, hogy jobban álcázza a projektet azáltal, hogy lehetővé teszi a növények elterjedését rajta” – magyarázta az IAAC. “[A háló] beleolvad az erdőbe, hogy elrejtse a szerkezetet a környező vadon élő állatok elől”.
A pavilon belsejében a CLT-ből integrált bútorokat készítenek a munkavégzéshez és a madármegfigyeléshez szükséges kilátóteraszokat. A belső térben egy madárrádió, madárházak és egy vetítési tér is helyet kapott.
A pavilon tervezését Margaret D Lowman amerikai biológus munkássága és magasított sétányai ihlették. A nem hivatalos nevén “Canopy Meg”-ként ismert nőt a lombkorona-ökológia tudományának úttörőjeként tartják számon – az erdei fák tetején található növény- és állatvilág tanulmányozásában.
Az IAAC egy innovatív és ökológiai építésre összpontosító központ, amely 22 éve működik.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el