A fehér papírrétegek életre kelnek Ayumi Shibata szobraiban
Képzett művészek kezében még a legegyszerűbb anyagok is képesek ragyogni – szó szerint. Ayumi Shibatának csak papírra, egy pengére és egy fényforrásra van szüksége ahhoz, hogy bonyolult részletekkel teli, túlvilági jeleneteket hozzon létre. A japán származású művész a természetből és a városokból merít ihletet, hogy olyan réteges tájképeket alkosson, amelyek olyanok, mintha egy felhők mögötti mennyei világba pillantanánk be. Ezek az egyedi papírművészeti szobrok a képeslap-méretű remekművektől kezdve egészen a lógó indákkal teli egész szobákig terjednek. Ezeknek a lélekkel teli alkotásoknak a gyökere a japán “Kami” fogalma.
“A Kami japán szó jelentése ‘isten’, ‘istenség’ vagy ‘szellem’; de azt is jelenti, hogy ‘papír'” – magyarázza Shibata. “A Kami a természetben lakozik. Az égben, a földben, [és] a szélben, valamint különböző tárgyakban is ott van, mint például öreg fák, nagy sziklák és ember alkotta alkotások. A Kami szabadon mozog az időn, az univerzumon és a helyeken túl, megjelenik egyes események során, valamint a házainkban és a testünkben. Ezek a szellemek a papírban is lakoznak. A sintó vallásban a fehér papírt szent anyagnak tekintik”.
Shibata a japán papírvágás hagyományos módszerével szeretné felhívni a figyelmet “arra a kényes kapcsolatra, amelyet mi, emberek a környezettel ápolunk”. A papírvágás iránti érdeklődése akkor kezdődött, amikor gyermekként játszani kezdett az édesanyja patchworkműhelyében található tűkkel, zsinórokkal és maradék anyagokkal. A középiskola után New Yorkba költözött, ahol papírművészettel és ólomüveggel kísérletezett, mielőtt beiratkozott a New York-i National Academy School grafika és szobrászat vegyes technikájú tanszékére. 2015-ben Párizsba költözött.
Shibata úgy tekint papírművészetére, mint egyfajta utazásra idegen világokba, és az új országokba tett utazásai kiszélesítették elképzeléseit arról, hogyan nézhetnek ki ezek a világok, miközben megerősítették japán identitásának megbecsülését. Az általa alkotott tájképek gyakran szürreálisak, titokzatosak, sőt kísértetiesek, és időnként egy-egy árnyékos alakot pillanthatunk meg az erdők és sűrű városképek között. Lenyűgözi, ahogyan a rétegzett kivágások kölcsönhatásba lépnek egymással, fénypontokat és árnyékokat hozva létre, amelyeket néha stratégiai megvilágítással fokoz.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Még a legkisebb művei is sok papírlapból és több száz órányi gondos szeletelésből állnak. Ezeket a darabokat akár egy serleg, patikai edény vagy váza is magába zárhatja, és egyetlen apró izzóval megvilágítva varázslatos hatást kelt. De Shibata “papírvilágai” akkor is lenyűgözőek, amikor a legnagyobb méretükben, művészeti galériák interaktív élményeiként készülnek. A művész jelenleg az “Inochino-uta, Poetry of Life” című installáción dolgozik, amely egy nagyszabású, több mint 100 darab, a mennyezetről felfüggesztett papírból álló projekt. A tervek szerint még ebben az évben kiállítják.
“Papírt vágok, hogy kifejezzem a “Kami” szellemek iránti hálámat, amiért ebbe az életbe születtem” – mondja Shibata. “Minden egyes vágás, minden egyes lap egy-egy ima. A folyamatom segít abban, hogy csendben legyek és megtisztítsam az elmémet meditáció vagy ima közben. A papírvágás aktusán keresztül megtisztítom a lelkemet. A ‘Kami’ szellemanyaggal való kölcsönhatás révén kapcsolódhatok ehhez a szellemvilághoz a miénkkel.”
Forrás: www.dornob.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el