A cseh pavilon a 2023-as Velencei Építészeti Biennálén a bizonytalan munkakörülmények problémájával foglalkozik
A Cseh Köztársaság Nemzeti Pavilonja a 18. Velencei Építészeti Biennále nemzetközi építészeti kiállításon mutatja be “Az iroda a bizonytalan jövőért” című kiállítást.
A kiállítás az építész szakma és különösen a fiatal szakemberek előtt álló aktuális, sürgető problémákat vizsgálja a kiinduló kérdés feltevésével: “Hogyan tervezhetnek az építészek egy jobb világot, ha ők maguk is egy mérgező munkarendszerben dolgoznak?”.
A pavilon Helena Huber-Doudová megrendelésére készült, és a kiállítók Eliška Havla Pomyjová, David Neuhäusl és Jan Netušil munkáit mutatja be. Mivel a Giardini della Biennale cseh és szlovák pavilonja felújítás alatt áll, Csehország kivételesen az Artiglierie szekcióban található Arsenale-t használja kiállítótérként. A Giardiniben található cseh és szlovák pavilon csak digitális központként fogja kiegészíteni a fő bemutatót.
A kiállítás témája a “Fiatal építészek munkakörülményei” című kutatási jelentésen alapul, amely 2020-ban arra a következtetésre jutott, hogy a fiatal szakemberek közel 50%-a szabadúszóként dolgozik egyetlen vállalkozónak, olyan foglalkoztatási juttatások nélkül, mint az egészségbiztosítás vagy a társadalombiztosítás. A magas arány más problémás mutatókkal is együtt jár: a fiatal építészek 62%-a túlórázik, beleértve a rendszeres vagy alkalmi hétvégi munkát is, 32%-uk pedig nem rendelkezik rendszeres vagy állandó jövedelemmel.
A tényleges kiállítás két részre oszlik. A “The Factory” a szakma status quóját mutatja be, egy szegmentált termelési tér, ahol a munkaállomások és a fehér monitorok egy oltárkompozíciót sugallnak, a feladatok és a hierarchiák világosan meghatározottak. Egy adatokból és diagramokból álló animált infografika célja, hogy bemutassa a fiatal építészek összetett munkakörülményeit a Cseh Köztársaságban.
A második rész a “Laboratory”, egy kísérleti tér, ahol az építészek spekulatív és kollektív újraértelmezést adhatnak a tudományágnak. A kiállítás szerzői, Eliška Havla Pomyjová építész, facilitátor és kutató, David Neuhäusl építész és Jan Netušil mozgástervező és professzor, a kiállítás interaktív installációin keresztül a jelenlegi állapotok egyszerű bemutatásán túlmutató, új megoldásokat keresnek.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Az építészeket a szakma hivatásának szellemében nevelik, a lendületet, hogy a világot egyetlen kreatív zseniális cselekedettel átalakítsák. De hogyan változtathatnánk meg a világot, ha nem tudunk tisztességes munkakörülményeket biztosítani magunknak?
Az Office for a Non-Precarious Future egy kiállítási projekt, amely metaforikusan egy gyár és egy laboratórium formáját ölti. A Factory, mint disztópikus környezet, a szakma negatív status quóját tükrözi. A Laboratory kritikai elemzést, eszközöket és a legjobb gyakorlatok példáit kínálja. A kiállítás látogatói és 10 lakos számára kialakított work-in-progress térként együttműködést, beszélgetést és spekulációt kínál az építész szakma nem bizonytalan jövőjéről.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el