„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Virtuális valóság az építészetben- VIDEÓ

Az ETH Zürich svájci egyetem kutatói 13.596 egyenként gondosan elhelyezett, különféle szögekben elforgatott téglából készítették el egy görögországi pincészet épületének homlokzatát, az általuk “kibővített kőművességnek” nevezett technológia alkalmazásával.

Az épületet a Pydna-ban, a Kitrvs pincészet számára építették, az Olympus-hegy lábánál. Az épület a helyi szőlőültetvényekből származó bor feldolgozására és tárolására szolgál. A bonyolult, kissé áttetsző tégla homlokzatot az ETH Zürich Gramazio Kohler Research és az Incon.ai digitális építőipari cég kutatói tervezték, mely egyedi mintázatát az összesen 13.596 tégla, külön-külön elforgatásával és megdöntésével alakították ki.

“Minden egyes tégla kissé eltérő pozícióban került elhelyezésre az többi téglától, folyamatos mintát létrehozva az épület teljes magasságán” – magyarázta Daniela Mitterberger, ETH Zürich kutatója.

A 225 négyzetméteres homlokzat bonyolult mintáját egy parametrikus szoftver segítségével hozták létre, majd a kőművesek azt a kutatók által kifejlesztett “kibővített valóságú optikai útmutatási rendszer” segítségével készítették el.

Minden egyes téglát gondosan helyeztek el, a habarcs mennyiségének megváltoztatásával 5 és 30 miliméter között, hogy létrehozzák a kívánt mintázatot, amelynek célja a folyadék felületén áramló fény imitálása.

A projekten dolgozó kőművesek egy kibővített valóság felület segítségével helyezték el a téglákat, amely minden tégla elhelyezésekor valós időben frissítette a modellt. Mitterberger úgy véli, hogy a rendszer megmutatja, hogy a technológia és a kézművesség hogyan kombinálható fejlett struktúrák létrehozására.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

“Ennek a rendszernek a technológiai innovációja vizuális-inerciális tárgykövetési funkciókat és valósidejű visszajelzést használ, hogy pontosan összekapcsolja azt, amit már fizikailag felépítettek a digitális modellel, meghaladva a hagyományos holografikus ábrázolás pontosságát, amelyet ezen a területen jelenleg a legkorszerűbb technológiaként használnak.” -Mondta Mitterberger.

“A kézművesség újbóli bevezetésével a digitális gyártási folyamatokba, a kibővített valóság alapú kőművesmunka egy emberközpontú megközelítést ad a teljesen automatizált építkezés fogalmához.” – tette hozzá.

Elkerülve a teljes robotizálást és automatizálás, továbbra is igényt tartva az emberi munkaerőre, de mégis kihasználva a digitális fejlődés előnyeit. Ez jelentheti a jövő társadalmilag fenntartható munkaerő modelljét.

Forrás: www.dezeen.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb