Testesített energia az építőanyagokban: mi ez és hogyan kell kiszámítani
Minden emberi tevékenység hatással van a környezetre. Egyesek kevésbé befolyásosak, mások sokkal, de sokkal inkább. Az ENSZ Környezetvédelmi Programja (UNEP) szerint az építőipar felelős az összes üvegházhatású gáz kibocsátás 30 százalékáért. Az olyan tevékenységek, mint a bányászat, a feldolgozás, a szállítás, az ipari műveletek és a vegyi termékek kombinációja olyan gázok felszabadulását eredményezi, mint a CO2, CH4, N2O, O3, halogénezett szénhidrogének és vízgőz. Amikor ezek a gázok a légkörbe kerülnek, elnyelik a napsugarak egy részét, és sugárzás formájában újra elosztják őket a légkörben, felmelegítve bolygónkat. A naponta felszabaduló gáztömegű gázzal ez a réteg megvastagszik, ami miatt a napsugárzás behatol a bolygóra és ott marad. Mára ez a „réteg” olyan vastag lett, hogy az emberiségnek súlyos következményekkel kell szembenéznie, mint például az elsivatagosodás, a jég rohamos olvadása, a vízhiány, valamint a viharok, hurrikánok és árvizek felerősödése, ami módosította az ökoszisztémákat és csökkentette a biológiai sokféleséget.
Az építészek egyik legnagyobb aggodalma az épített épületek szén -dioxid -kibocsátásának csökkentése kell, hogy legyen. Ha ezt a minőséget mérni, számszerűsíteni és értékelni tudják, az már jó kiindulópont.
A megtestesített energia vagy a megtestesült szén kifejezés az adott anyag életciklusa során az összes üvegházhatású gázkibocsátás összhatására utal. Ez a ciklus magában foglalja az anyag kitermelését, gyártását, az építést, annak karbantartását és ártalmatlanítását. Például a vasbeton egy rendkívül magas megtestesült energiájú anyag. A cement gyártásakor nagy mennyiségű CO2 szabadul fel a kalcinálási szakaszban, ahol a mészkő kalcium -oxiddá (égetetlen mész) alakul át, valamint a fosszilis tüzelőanyagok kemencében történő égetésekor. Ha ezeket a kérdéseket hozzáadjuk a homok és kő kiaknázásához, a vas betonvashoz való felhasználásához, az építkezésre történő szállításához, és hozzáadjuk a keverékhez, akkor megérthetjük a projekt minden döntésének környezetre gyakorolt hatását. Más építőanyagok, például a kerámia, a tégla és a műanyag gyártása is nagy mennyiségű energiát igényel, mivel a bennük használt ásványokat energiaigényes eljárások során kell kinyerni és kezelni.
Fontos szem előtt tartani, hogy az épületek esetében kétféle szén -dioxid -kibocsátás létezik: Embodied Carbon és Operational Carbon. Ez utóbbi az egész épület élettartama során kibocsátott összes szén -dioxidra vonatkozik, nem csak az anyagokra, ideértve az áramfogyasztást, a fűtést, a hűtést és így tovább. A környezettudatosabb projektek létrehozásához elengedhetetlen az építőanyagokba beépített energia vagy szén mennyiségének megértése. Egy „fenntartható anyag” is járhat nagy energiaterheléssel a helyi rendelkezésre állás és az esetleges szállítás típusának és hosszának függvényében.
Az épületek környezeti hatásainak számszerűsítésére szolgáló szabványosított módszer az anyagok kinyerésétől és a termékek gyártásától a hasznos élettartamuk végéig és ártalmatlanításukig az életciklus -értékelés (LCA). Kvantitatív módszertan alkalmazásával számszerű eredményeket kapunk, amelyek tükrözik a hatáskategóriákat és lehetővé teszik a hasonló termékekkel való összehasonlítást. Hasonló célból a Bathi Egyetem (Egyesült Királyság) összeállított egy listát, amely összehasonlítja a világon leggyakrabban használt anyagok energiatartalmát.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Vannak más eszközök és technológiák is, amelyek ígéretesek a folyamat megkönnyítésére. Az Autodesk a Carbon Leadership Forummal és más építőipari és szoftvercégekkel együttműködve kifejlesztette az Embedded Carbon in Construction Calculator (EC3) eszközt, amely minden béta felhasználó számára elérhető. Az ötlet az, hogy a felhasználók rendelkezésére bocsássák azokat az információkat, amelyekre szükségük van ahhoz, hogy megalapozottabb döntéseket hozzanak az épület egyes elemeinek szén -dioxidjával kapcsolatban, és elősegítik az intelligens, tudatos és elérhető megoldásokat azok számára is, akik nem szakemberek. Mint mindig, a döntéshozatal tudatossága és a rendelkezésre álló lehetőségek tudatosítása mindig a legjobb módja annak, hogy intelligensebbé és fenntarthatóbbá tegyük a folyamatokat.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el