„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Építészetileg lenyűgöző boros pincészet

A morva vidéken fekvő Lahofer Pincészet ötvözi a régió régi borhagyományát a kortárs dizájnnal, folyamatos párbeszédben a környező szőlőkkel. A modern borkészítési folyamatokat tükröző épület három különböző, egymással összefüggő struktúrát egyesít-egy borkészítési létesítményt, a pincészet adminisztratív bázisát, valamint egy látogatóközpontot és a szomszédos kóstolótermet. A régió archetipikus borospincéit utánozva a pincészet boltíves gerendákon nyugszik. Az ilyen alakú tükörként működő hullámos tető amfiteátrumként szolgál a helyiek és a látogatók számára nyitott kulturális események megrendezésére.

A CHYBIK + KRISTOF projektjének gyökerei a Lahofer Pincészet örökségében gyökereznek – az egyik a kulturális örökség és a természeti környezet mély tisztelete. Morvaország domborzatára és építészeti hagyományaira reagálva, a borkultúrában gyökerezve, az építészek a régió tájképével szimbiózisban terveztek. Megjelennek a régió jellegzetes boltívei és oszlopai, míg a borászatot borító külső oldalon egy hullámos tető ferde szabadtéri amfiteátrumként és kulturális helyszínként működik. Az épület három különálló térből áll – mindegyiknek külön funkciója van, de mindegyik állandó kapcsolatban van a szomszédos természettel.

Az amfiteátrum homorú tetője által támaszkodva a tér egy hatalmas pincévé bontakozik ki, és magába foglalja az archetipikus cseh pincészetek kialakítását, amelyet az ívek szabad bordakonstrukciója határoz meg. Minden vasbeton boltívet egyedileg úgy terveztek, hogy illeszkedjen a mennyezet meghatározott szögéhez, míg az ívek közötti távolságot a szőlő sorok közötti távolság határozza meg. Mindez tökéletes vizuális szimmetriát eredményez. Az üveghomlokzatba zárt és déli fekvésű látogatóközpont bőséges fénnyel van elárasztva, mivel az ablakok rejtett elválasztásként működnek a külső szőlősoroktól. A látogatóközpont lehetőséget ad a látogatóknak, hogy teljes körűen megismerjék és megkostólják a pincészet termékeit. Patrik Hábl cseh kortárs művész nagyméretű falfestménye fedi a teljes mennyezetet. Szaggatott, szabálytalan és ritka vonásai, a földes vörösektől és feketéktől a terroirra emlékeztető barnákig és bézsig terjednek, melyek összességükben visszhangozzák a termőtalaj változatosságait és súlytalanságát, amint látszólag felemelkedik a földről, és időtlen jeleit hagyja a falakon.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ennek az anyaghullámnak a folytonosságában a szerkezet két különböző magasságú csarnokban helyezkedik el, mindegyik egy meghatározott folyamatot tükröz. Az első alsó csarnok központosítja a műveleteket, beleértve a borkészítő termelést és az alkalmazottak létesítményeit, míg a második lehetővé teszi az alacsonyabb hőmérsékletet igénylő műveleteket, például a borsajtót, a pincét és a bortárolót. A belső terek változó magassága, amely a terepet emulálja, lehetővé teszi a megfelelő funkcionális külső udvarok összehangolását. Míg az egyik udvar működési területként szolgál, a logisztikai és termelési préseket központosítja, a másik az amfiteátrumot tartja, és kiterjedt kilátást nyújt a tájra.

Forrás: www.archdaily.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb