„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Japán és Vietnám kultúrája keveredik az új étterem belsőépítészeti esztétikájában

Az AKAARI egy régi japán konyhát kínáló étteremlánc Hanoiban. A belső tér új áttörést hoz azzal, hogy a vietnami kultúra kvintesszenciáját alkalmazza egy japán étteremben a belsőépítészeten keresztül. Vietnam és Japán két olyan ország, amelyekben egy dolog közös, mégpedig a bambuszból, rattanból és kerámiából készült kézműves termékek sokszínűsége és szeretete… Ezzel a projekttel az NH Village Architects szeretné megerősíteni a hatalmas potenciált és az alkalmazási helyzetet, és új életet lehelni az ilyen anyagokba.

A felújítás előtt két a apartman lábánál található épület volt egy új városi területen. A tervezési kihívás egy olyan éttermi tér létrehozása volt, amely egyszerre hangulatos, barátságos és híd a vietnami és a japán kultúra között. Az egyes emeletek körülbelül 4,5 méteres padlómagasságával a tervezés kihasználja ezeket a magasságokat a közös közlekedési térben, hogy szellőzést hozzon létre. Az olyan nagy tereket, mint az előcsarnok és a 2. emeleti étkező, belülről fából készült tetőszerkezettel rendezték be. A privát étkezőhelyiségek is azt a benyomást keltik, mintha magába az étterembe egy másik otthoni térbe lépnénk be, ami ellentétben áll a tömb kívülről száraz képével.

A második emeleti mennyezet egy “cseppfelhő-rendszer”, amely részben elfedi a készülékeket, és a térben lebegő felhők hatását kelti. Itt egy privát szoba egy félemeletként van kialakítva, felfelé egy vaslétrán, a térelválasztó nagy rattanfalakból áll, tiszteletben tartva a kert egészét. A harmadik emeleti előcsarnok mennyezete egy fakeretrendszer, ami mélységérzetet és kiterjedt térérzetet teremt. A meglévő épület homlokzata az előtte lévő nagy parkra néz, nyugati irányban, ezért közvetlenül az üvegfal mellett egy réteg kerti teret alakítottak ki, hogy megakadályozzák az erős természetes fény bejutását, és a helyiségeket is díszítsék.

Az előcsarnok és a közösségi terek födémje kaviccsal kevert csiszolt betonból készült. A második emeleten található Sushi bár és étkező helyiségben Bat Trangból – Hanoi híres fazekas falujából – származó színes kerámiacsempéket alkalmaznak. A szobákhoz vezető padlóban lévő járdát úgy tervezték, hogy rugalmasan változtassa az irányt, és pihenjen a végtelen térben, a vendégeknek olyan élményben lesz részük, mintha egy kertben sétálnának. A ház fő lépcsőháza acélból, fából és rattan korlátrendszerből készült, amely egyszerre rendelkezik belső dekorációs hatással a belső térre és biztosítja a függőleges légkonvekciót a környező 4 emeletes házban.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A projektben azzal kísérleteztek, hogy a lámpák és kézzel készített tárgyak készítésére szakosodott kézművesek rendelkezésre álló készségeit olyan új helyzetbe hozzák, ahol az építészetet alkotó elemek, mint az ajtók, válaszfalak, mennyezetek, lépcsőkorlátok…. a kötések méretét és arányait tanulmányozták, hogy azok különálló funkciókkal rendelkezzenek, de könnyűek legyenek, anélkül, hogy a merev, tömör falak érzetét keltenék.

Forrás: www.archdaily.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb