Januártól mindenki bukik, akinek nem energiatakarékos a lakása vagy a háza
2012. január 9-től kezdődően kötelezően meg kell jelölni egy-egy hirdetésben a lakás, ház energetikai besorolását (energetikai minősítését)
Nem csak annak kötelező ez aki árulja, hanem annak is aki bérbeadásra kínálja a lakását, házát.
A lakások energetikai minősítésének meghatározását a hirdetésekben kormányrendelet írja elő.
Az eredeti rendelet azt írja elő, hogy 2009-től aki eladja vagy egy évnél hosszabb időre bérbe adja a lakását, annak kötelező elkészíttetnie az energetikai tanúsítványt. Ehhez képest új szabály, hogy a hirdetésben fel kell tüntetni az energetikai besorolást (az A+, A, B, vagy más betűjelet).
A tanúsítványt a jövőben az építésügyért felelős minisztérium honlapján elérhető szoftverrel kell elkészíteni, amely automatikusan kódszámot ad minden épületre. Az adásvételi szerződést csak akkor fogadja el az ingatlan-nyilvántartás, ha szerepel benne ez a kódszám. A módosítások másik csoportja a költségoptimalizálással kapcsolatos. Alapvető probléma, hogy csak annyira érdemes energetikailag javítani egy épületet, hogy a ráfordítás megtérüljön annak az élettartama alatt. Kivételesen engedélyezhető meglévő épületnél az előírt energetikai jellemzőtől való eltérés, ha a megfelelés aránytalanul sokba kerülne, és nem térülne meg soha.
A kalkulációkban új épületnél 30 évvel, meglévőnél pedig 20 évvel kell számolni. Az energetikai tanúsítvány továbbra is 10 évig lesz érvényes, de ha a követelmények időközben változnak, akkor újra el kell készíttetni a tanúsítványt. Ez azért érdekes, mivel a magyar szabályozás eddig nem foglalkozott azzal az uniós előírással, hogy 2021-től már csak alacsony – közel nulla – energiafogyasztású épületek kaphatnak építési engedélyt.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A szigorúbb előírások majdani megjelenése előtt készült tanúsítványokat tehát újra el kell készíttetni. Végül új előírás a tervezetben, hogy nemcsak az azonos lakásoknál, hanem az azonos terv alapján, azonos gépészettel készített családi házaknál sem kell valamennyinél újra számolni a tanúsítványt, az első alapján kiállítható a többire is.
Természetesen a Magyar Kormány nem foglakozik az Uniós előírással, mely alapján 2021-től csak alacsony, közel nulla energiafogyasztású lakások építhetőek majd. Inkább majd később hoz erre egy új szabályt, melynek értelmében majd újra el kell készíttetni a minősítést és nekünk kell kifizetni.
Hozzá kell tenni, hogy ami nálunk “A” kategóriás ház az energiatanúsítvány tekintetében, az a szomszédos Ausztriában “B” kategóriát jelent. Magyarországon a tégla lobby miatt ilyenek a szabályozások.
Ausztriában egy téglaház akkor tartozik az “A+” osztályba, ha a 30 cm-es téglafalon még 20 cm szigetelés is felkerül, az ablakok 3 rétegű üvegezéssel ellátottak, a padlóban minimum 15, a mennyezetben minimum 30 cm szigetelés található!
Ausztriában és Németországban, a Skandináv országokban, Svájcban, Franciaországban a házak mintegy fele könnyűszerkezetes technológiával készül, mivel ezekkel a házakkal lehet a legkönnyebben a magas hőszigetelési elvárásoknak eleget tenni és évszaktól függően méretpontosan és szinte hulladékmentesen építkezni.
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el