Hogyan működik az ázsiai kultúra a többgenerációs életben
A Chain10 Architecture & Interiors alapítója és ügyvezető igazgatója, Keng-Fu Lo egyedülálló klinikai pszichológiai háttere és az éghajlatváltozással kapcsolatos tudatossága lehetővé teszi, hogy tervei a legjobban megfeleljenek az emberi tapasztalatnak, miközben békén hagyják a környezetet. Az éghajlat-központú épületekben mélyen gyökerező filozófiájával a Chain10 kialakítása nemcsak csökkenti az emberiség lábnyomát, hanem az innovatív dizájnok révén kitágítja a tipikus építészet és belső terek határait.
Ken-Fu az Aspire design and home 2021 őszi számában adott interjúja keretein belül megvitatta a többgenerációs életmód térnyerését, és azt, hogy a keleti stílusú konyhai dizájn hogyan képes forradalmasítani egy otthont:
ADH: Mitől különböznek a keleti és nyugati stílusú konyhák?
Keng-Fu Lo: Míg a nyugati konyhákban a főétel, addig a keleti konyhákban az alapanyagok állnak a középpontban. Egy tipikus ázsiai vacsora egy főételből áll, 6-7 különböző körettel, és konyháink általában több főzési módszert, gőzölést, párolást, főzést, stb. alkalmaznak. Ezért a keleti konyhákat ezen tényezők alapján kell megtervezni, vagyis hosszú, összefüggő tereket és jó páraelszívót kell használni a negatív légnyomás hatásának csökkentése érdekében. Két hűtőszekrény gyakori az ázsiai otthonokban, ami azt jelenti, hogy a konyhák általában nyitottak és tágasak. A nyugati konyha ezzel szemben több sütőben és serpenyőben való sütést alkalmaz, így a nyugati konyhák különállóbb terekből készülnek. A keleti konyhákban is ritkán látni sütőt.
ADH: Gondolod, hogy a több konyha segíthet megőrizni a békét a többgenerációs otthonokban?
KFL: Igen, a többgenerációs otthonoknak nem az a célja, hogy konfliktust keltsenek; közös élhető teret hivatottak létrehozni. A nyugati többgenerációs otthonokban jellemzően több szoba van, de közös a konyha. Ez konfliktushoz vezet, ha valaki szeretné használni a közös konyhát, de nem tudja. A keleti stílusú konyha lehetővé teszi a családtagoknak, hogy önállóan élhessenek, ahogy akarnak, mégis megőrizzék az összetartozás érzését.
ADH: Milyen hátrányai vannak a többgenerációs otthonoknak/konyháknak?
KFL: Természetesen a családon belüli konfliktusok megnehezíthetik a többgenerációs életet; azonban sokkal több a pozitívum, mint a negatívum. A negatívum az, hogy előfordulhat, hogy bizonyos kérdésekben nem mindig értetek egyet. Számos vélemény és nézet létezik arról, hogyan kell a dolgokat csinálni, és ez néha konfliktust okozhat az otthonon belül.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A pozitívumok azonban felülmúlják a negatívokat. A többgenerációs élet lehetővé teszi az erőforrások összevonását és a munkamegosztást. Ez nemcsak gazdaságilag előnyös mindenkinek, hanem lehetőséget ad a családtagoknak arra, hogy nem hagyományos módon segítsék egymást. Például az otthon tisztaságának megőrzése, gyermekfelügyelet és egyebek. Egy másik pozitív szempont, hogy családi kötelékeket hoz létre és erősíti.
ADH: Hogyan étkeznek hagyományosan a több konyhás ázsiai családok? Együtt vagy külön?
KFL: A keleti kultúrában a közös étkezést részesítjük előnyben, bár két külön konyhánk van otthon. Hagyományunk része, hogy értékeljük a családi időtöltést, és a közös étkezés lehetővé teszi számunkra. Ritkán előfordul, hogy egyedül vacsorázunk otthon, ha az egész család jelen van. Azokon a napokon, amikor együtt vacsorázunk, egy konyhában készítjük el ételeinket, majd később az ebédlőben ülünk és eszünk.
Forrás: www.aspiremetro.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el