Hogyan alkalmazkodnak a városok a hőhullámokhoz az éghajlatváltozással szemben?
Az éghajlati válság miatt a hőhullámok világszerte egyre valószínűbbé és intenzívebbé váltak. Az északi féltekén a rekordokat döntögető hőmérséklet emberek millióit sodorja veszélybe. Az elmúlt hónapokban visszatérő hőhullámok sújtották Közép- és Nyugat-Európát, amelyek erdőtüzeket, evakuálásokat és hő okozta haláleseteket okoztak. Az Egyesült Államokban a helyi vezetők szintén óvatosságra intenek, míg Ázsiában a sűrűn lakott városok stratégiákat jelentenek be a szélsőséges hőmérséklettel való megbirkózásra.
A városok a közegészségügyi vészhelyzet első vonalában vannak. A hőhullámok a városi területeken élőket sújtják a legsúlyosabban, részben a városi hőszigetek miatt. Ez egy olyan jelenség, amely akkor jelentkezik, amikor a városok a természetes talajtakarót olyan felületek sűrű koncentrációjával helyettesítik, amelyek elnyelik és megtartják a hőt, mint például a járdák és az épületek. A hőségkockázat szintje városrészenként is változik, a kevésbé tehetős és a történelmileg marginalizált szektorok a leginkább érintettek a népsűrűség, a hűtőrendszerekhez való korlátozott hozzáférés és a zöld városi területek korlátozott elérhetősége miatt.
A zöld infrastruktúra bővítése
A városi zöldterületek talán a leghatékonyabb és legintuitívabb módja a városi hősziget hatásainak csökkentésének és a közelben lakók kényelmének biztosításának. A zöld infrastruktúra bővítése és a parkokhoz és városi kertekhez való hozzáférés javítása különösen fontos az alacsony jövedelmű városrészekben, amelyekről köztudott, hogy kevesebb és kisebb parkokkal és zöldterülettel rendelkeznek, ami a “parkegyenlőségi szakadék” néven ismert jelenség. A fák és más növények árnyékolásukkal és párolgásukkal segítik a környezet hűtését. A városon belüli parkok és kertek számának növelése mellett a növényzet számos módon integrálható a városi szövetbe, az utcák mentén ültetett fáktól kezdve a zöld tetőkön és függőleges falakon át, amelyek mind szerepet játszanak a helyi lakosok hőkomfortjának biztosításában.
A fényvisszaverő felületek használata a járdákon és a tetőkön
Az elmúlt években számos olyan innovatív anyagot fejlesztettek ki, amelyek a fehér festék előnyeit kihasználva visszaverik a hőt az épületekről és a járdákról, és hűvösebb hőmérsékletet teremtenek, ami csökkenti a további mechanikus hűtőrendszerek használatát. Az UNStudio által kifejlesztett Coolest White festék egy példa a nagyon magas teljes napfényvisszaverő képességgel (TSR) rendelkező bevonatrendszerre. Más kísérleti projektek fényvisszaverő aszfaltalapú bevonatokat, például CoolSeal festéket használnak utcák és járdák burkolására, a hőszigetek mellékhatásainak csökkentése érdekében. Az egyszerű fehér festék választása, még ha nem is rendelkezik különleges hőségcsökkentő tulajdonságokkal, szintén jelentősen hozzájárulhat a hűvösebb általános környezethez.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A légkondicionálás helyettesítése passzív hűtőrendszerekkel
Amikor a hőmérséklet emelkedni kezd, az emberek egyre inkább a légkondicionáló rendszerekre támaszkodnak, hogy hűvösen tartsák magukat és környezetüket. Amellett, hogy ez egy nem fenntartható, energiaigényes rendszer, a légkondicionálóból felszabaduló hulladékhő hozzájárul a hősziget-hatáshoz is. A hűtési megoldások két kategóriába sorolhatók: aktívak, mint például a légkondicionáló rendszerek, vagy passzívak. Ez utóbbi olyan stratégiákra utal, amelyek a hőnyereséget és a hőleadást szabályozzák kevés energiafogyasztással vagy anélkül. Ez magában foglalja a hőnyereség megakadályozását árnyékolással és szigeteléssel, valamint a már felgyülemlett hő elvezetését szellőztetéssel, párologtató hűtéssel vagy más hasonló lehetőségekkel.
Éghajlati menedékhelyek előkészítése a lakók számára
Bár ezen erőfeszítések többsége hosszú távú tervezési folyamatokat foglal magában, a városok szezonális intézkedéseket is végrehajtanak, hogy megvédjék legértékesebb polgáraikat a szélsőséges hőségtől. Olyan városok, mint Barcelona és Párizs, éghajlati menedékhelyeket hoztak létre. Ezek 26 Celsius-fokon tartott, speciálisan klimatizált terek, amelyek jól megközelíthetők, pihenő- és vízfelületekkel rendelkeznek, hogy enyhítsék a hőségérzetet. A városok köztereit és helyi iskoláit úgy alakították át, hogy menedékhelyként szolgáljanak, miközben a városi zöldfelületek és a szökőkutak magas jelenlétével rendelkező szabadtéri parkokat is támogatják. Párizs városa egy olyan mobilalkalmazást is bevezetett, amely a város összes területén nyomon követi a hőkomfortot, és segít a felhasználóknak megtalálni a legközelebbi hűsítő helyet, ingyenes ivóvízhelyet, vagy megtervezni a legjobb útvonalat a kellemetlenségek elkerülése érdekében.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el