Fényvédő homlokzatok: a kerámia textilrendszerektől a dupla üvegekig
A napfény kettőssége az építészeti tervezés területén lenyűgöző kontrasztokat mutat, különösen akkor, ha azt a kérdést vizsgáljuk, hogyan lehet vele kölcsönhatásba lépni az épített környezeten és az építészetet meghatározó anyagokon keresztül.
A nap hatása ebben a tudományágban egyes országok kulturális örökségének lényeges részévé vált, amint azt a spanyol építészet is bizonyítja, ahol a napfénnyel való kölcsönhatás olyan elemeken keresztül nyilvánul meg, mint például a rácsok. Ezek a rácsok felismerhetők a középkori épületek homlokzatán, például az Alhambra, a 20. századi építmények, mint például a történelmi emléknek tartott Casa Gomis.
A homlokzat, mint az épület burkolata, az az építészeti elem, amely általában közvetlenül ki van téve a napfénynek. Ebből a feltevésből kiindulva igyekszünk párbeszédet kialakítani a környezet iránti nyitottság és a védelem igénye között, így szinergiát teremtve a funkcionalitás és az esztétika között.
Ebben az összefüggésben a fényvédő homlokzatokat különféle megközelítésekkel fejlesztették ki, amelyek kiemelkednek abból a képességükből, hogy képesek megfelelni ennek a tervezési körülménynek. Emiatt spanyol márkák napelemes vezérlési megoldásait választottuk ki, melyeket műszaki jellemzőik és lényegességük különböztet meg különböző megközelítések révén.
Kerámia
A kerámia olyan anyag, amely olyan tulajdonságokkal tűnik ki, mint az alacsony hővezető képesség és a tartósság. Ez azt jelenti, hogy nem engedi át könnyen a hőt, és ellenáll az időjárási viszonyok okozta károknak. Az anyag sokoldalúsága lehetővé teszi a különböző formátumok és minták kombinációját, lehetővé téve a függőleges és vízszintes beszerelést.
A fényvédő homlokzatokon különféle kerámia alkalmazások figyelhetők meg, a kerámia textilrendszerektől a szellőztetett homlokzati rendszereket létrehozó speciális kerámia homlokzati darabokig. Ezek termikus és akusztikai előnyöket kínálnak, és kitűnnek esztétikai tulajdonságaikkal, amelyek jellegzetes textúrájukról ismerhetők fel.
Amint az a T House-ban látható, a homlokzat kettős burkolattal rendelkezik. Ebben a projektben az “első homlokzat” az ablakokat foglalja magában, míg a második a környező környezetbe illeszkedik. Ezzel szemben a Bill & Melinda Gates Számítástechnikai és Mérnöki Központ kerámia és áttetsző elemeket integrál, így biztosítva a magánélet védelmét a projekten belül azáltal, hogy ellenőrzött kilátást kínál a belső és a külső felől.
Burkolatok és panelek
Az épület burkolatának megtervezése ugyanolyan fontos, mint a belső folyamatok tervezése. Ebben az összefüggésben a borítékot alkotó rendszer és anyagok kiválasztása kritikus fontosságú, nemcsak esztétikai okokból, hanem a fényvédőként funkcionáló elemek beépítése miatt is.
Ezekben a – szellőztetett homlokzatoknak nevezett – rendszerekben maguk a panelek és burkolatok szolgálnak fényvédőként, míg a burkolat és a fő szerkezet közötti tér olyan kamrát hoz létre, amely hőzáróként funkcionál, minimalizálva a hőátadást.
Ezekben a homlokzatokban sokféle anyagot használnak a különböző tervezési megközelítések beépítéséhez. Ez magában foglalja a természetes pala használatát a teljes beburkoláshoz, amint azt a Les Coteaux Fleuris iskola példája, valamint azokat a terveket, amelyek anyagi és kompozíciós egyensúlyt biztosítanak a homlokzatban.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Ez a kiegyensúlyozott megközelítés megmutatkozik mind az Aspen Művészeti Múzeum faburkolatában, mind a Jardim Pamplonában a polimer beton panelek alkalmazásában. Mindkét projektben az anyagok és a kompozíció kombinációja jelentős szerepet játszik a szerkezet jellegzetes esztétikájának kialakításában.
Üveg, redőnyök és árnyékolók
Az átlátszatlanság és a szilárdság két közös jellemzőnek tűnik a napsugárzás elleni védelmet nyújtó homlokzat eléréséhez. A valóság azonban az, hogy bár egyes anyagok jobban teljesítenek, mint mások, minden tervezési folyamat során ismerni kell az épület lehetséges területeit és a felhasznált rendszerek és anyagok minőségét. Ez lehetővé teszi az egyes érintett elemek jellemzőinek javítását.
Így az egyrétegű üveg önmagában nem biztos, hogy a legjobb teljesítményt nyújtja, de a duplarétegű homlokzatokon történő alkalmazása lehetővé teszi a szilárdságot biztosító és fényvédőként funkcionáló borítékok készítését, a szellőztetett homlokzatok elvét alkalmazva.
Üveghomlokzatok esetében az üveg összeállítása válik alapvetővé, ahol a vastagság és az üvegrétegek közötti távolság kritikus szempont, amelyet figyelembe kell venni, általában a napfény vizsgálata révén. Ezenkívül a redőny- és árnyékolórendszerek fokozhatják az épület védelmét, akár hagyományosan beltérben, akár műszaki külső rolókként helyezik el őket. Ennél a rendszernél a redőnyök anyagának és színének megválasztása kulcsfontosságú a hatékony napvédelem eléréséhez.
Általánosságban elmondható, hogy az építészet fejlődése során az egyik megközelítés az volt, hogy fokozzák a napfény hatását, hogy feltűnő hatásokat hozzanak létre a fénnyel és az árnyékkal való játék révén.
A szilárdság és a szilárdság két közös jellemzőnek tűnik a napsugárzás elleni védelmet nyújtó homlokzat eléréséhez. A valóság azonban az, hogy bár egyes anyagok jobban teljesítenek, mint mások, minden tervezési folyamat során ismerni kell az épület lehetséges területeit és a felhasznált rendszerek és anyagok minőségét. Ez lehetővé teszi az egyes érintett elemek jellemzőinek javítását.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el