Fenntartható építőanyag: csempék, kagylóból készült üveg felhasználásával
A Bureau de Change londoni építészstúdió a Lulu Harrison művész által kagylóhéjakból létrehozott bioanyag, a Thames Glass felhasználásával készített mintás csempéket. Harrison – aki a Central Saint Martin’s egyetem Material Futures mesterképzésének hallgatója – bioüvegét a quagga kagylók őrölt héjából, helyi homokkal és fahulladék hamuval kombinálva készíti.
A Bureau de Change alapítói, Katerina Dionysopoulou és Billy Mavropoulos, Harrisonnal együttműködve azt vizsgálták, hogy ez az anyag felhasználható-e környezetbarát épületburkolat létrehozására. Ennek eredményeként közösen elkészítettek egy kollekciónyi öntött üvegből készült homlokzati csempét, amelynek mintáit a 19. századi terrakotta kéménycserepek ihlették. Az egyedi kollekciót a Beautility: How Fusing Beauty and Function Can Change the World című kiállításon mutatták be, amelynek kurátora a Here Design volt, és amely a London Craft Week keretében került megrendezésre.
“A Thames Glassban megvan a lehetőség, hogy a jövőben fenntartható burkolóanyaggá váljon” – mondta Mavropoulos a projekt kapcsán. “Az üveg mint anyag már most is fenntartható, mivel végtelenül újrahasznosítható, de a Thames Glass még fenntarthatóbb alternatívát kínál, mivel előállításához helyi hulladékanyagokat hasznosítunk újra”. -tette hozzá.
A kvagga kagylóhéjak az Egyesült Királyságban gyakran kerülnek a hulladéklerakókba. Ennek oka, hogy az invazív, nem őshonos faj dugulást okoz a Thames Water átemelő alagútjaiban, ezért el kell távolítani. A Thames Glass Harrison és a közműszolgáltató vállalat együttműködésével jött létre, hogy megtalálják a módját annak, hogy ennek a természetes anyagnak második életet adjanak. A fiatal művész ezzel az anyaggal végzett kísérletei egy sor fúvott üvegedényt eredményeztek, köztük karafákat, poharakat, kancsókat és vázákat.
A Bureau de Change vállalattal való együttműködés azonban lehetővé tette az üvegművész számára, hogy megismerje, hogyan lehet ezt az anyagot építészeti léptékben felhasználni. A Dionysopoulou és Mavropoulos által kidolgozott terv London építészeti történelméből merített ihletet. Az építészek visszatekintettek a Royal Doultonra, amely a 19. század közepén a város vízvezetékeit gyártotta, valamint a város díszes terrakotta kéményedényeire. Ennek a koncepciónak megfelelően a Bureau de Change egy narratívát épített fel, amelynek célja London három elveszett Temze-parti kocsmájának és vendéglőjének újjáélesztése, és a Thames Glass csempék segítségével mindegyiknek egyedi, megvilágított homlokzatot ad.
A Thames Glass egyike volt annak a három együttműködési projektnek, amely a Beautility kiállításon szerepelt. Mindegyikben egy-egy Material Futures hallgatót hoztak össze egy ipari partnerrel, hogy megalkossák a hétköznapi tárgyak jövőbeli vízióit. Mavropoulos úgy véli, hogy az ökoüvegnek valódi jövője lehet az építészetben – bár lennének kihívások.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A bioüveg kézzel készített jellege azt jelenti, hogy minden egyes csempe egyedi színű és kivitelű, és gyakoriak a tökéletlenségek. Nehéz lenne tesztelni és tanúsítani a biztonság és a tartósság szempontjából. Mavropoulos azonban úgy véli, hogy a természetesen előforduló textúra és az egyedi színezés az anyag legjobb tulajdonságai, és ez teszi a csempéket olyan hatásossá.
“Minden egyes csempének saját mikrotextúrája van, amely gyönyörűen kölcsönhatásba lép a fénnyel. Az anyag szemcsézettségével együtt az öntési folyamat nyomai mélységet teremtenek, és kiemelik a viktoriánus motívumokat.” – jegyezte meg.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el