„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Élet a koronavírus után: hogyan befolyásolja a világjárvány az otthonainkat?

Mivel az emberek szerte a világon az elszigeteltség valóságával néznek szembe, Szergej Makhno ukrán építész meg jósolta, hogy hogyan változnak meg majd otthonaink, a koronavírus világjárvány véget érése után.

A Covid-19 kitörése után, az élet soha nem lesz ugyanaz, mint korábban. A végének az elején tartunk, új kezdetre várva. A Föld bolygója idővel megszakítja az emberiséggel kötött együttműködési megállapodását, hacsak nem sürgősen felülvizsgáljuk és megváltoztatjuk hozzáállásunkat.

Az közeljövőre vonatkozó előrejelzések sorra jelennek meg. Néhányuk optimistább, néhányuk nem. De szinte mindenki egyetért azzal, hogy a soha nem látott léptékű hanyatlás ellenére, az emberiség továbbra is megtalálja az erőt a felépüléshez.

Az értékrendünk megváltozik, életünk és szokásaink megváltoznak, és mindez hatására valamilyen szinten otthonaink is megváltoznak.

Apartmanok helyett házak A sokemeletes épületeket úgy tervezték, hogy minél több ember lakhassa azokat. Az egészség és a higiénia nem volt fő szempont. A világjárvány idején csökkenteni kell az érintkezést mindazzal, amivel a többszintes épületekben találkozhatunk leggyakrabban: lifttel, liftgombokkal, ajtófogantyúkkal, felületekkel és mindenekelőtt a szomszédokkal.

A különféle emeleteken lévő apartmanokba kényszeresen bezárva, gyakran erkély vagy terasz nélkül, mindenki kétségbeesetten házra váltaná otthonát. A mérete mindegy, de legyen udvara vagy legalább egy terasza, ahol meg lehet inni egy kávét reggelente.

A ház elsődleges feladata az idők során a biztonság volt. Kezdetben rejtekhelyként szolgált a rossz időjárástól és a ragadozó állatoktól. Ezután magas kővárakat építettek az ellenség bejutásának megakadályozására. Manapság az embereknek szükségük van egy házra, amely hatékonyan biztosítja a társadalmi elszigeteltséget, és emellett meg vannak benne a kényelmünkhöz szükséges funkciók is.

A városi rutin és a káosz, a vírusok és a fertőzések gócpontjától való meneküléssel az urbanizáció egy lépéssel hátralép, miközben a kis falvakba és vidéki kisvárosokba költözés feltehetőleg fellendül majd.

Bunkerek Az igazi túlélők számára – akik folyamatosan tervezgetik a közelgő apokalipszis túlélését – már régen elkezdték az erődített épületek gyártását, most azonban arra számíthatunk, hogy ez a trend szélesebb körben elterjed majd.

A valódi tapasztalatainkat tekintve a világvégről szóló filmek már nem tűnnek annyira fantasztikusnak, mint eddig. Már nem meglepő az az ötlet, hogy otthonod fel legyen készülve a természeti vagy ember okozta veszélyekre. Ezután lehet, hogy nem csak egy garázs lesz a ház közelében, hanem egy föld alatti pincehelyiség egy kamrával, étel és víz tárolására.

Az elmúlt évek egyik fő trendjének is búcsút inthetünk: a nyitott terű helyiségek, amelyekbe az előszoba, a nappali, az étkező és a konyha egyesül. A világjárvány következményeként a bejáratot elkülönítik, hogy az utcán hordott cipőinket, ruháinkat és dolgainkat ott hagyhassuk, ahelyett, hogy szennyeződést vinnénk az életterünkbe.

Önellátó energia és víz A jövő épületei önállók és függetlenek lesznek, saját vízellátással és fűtéssel. A geotermikus kutak már most egyre népszerűbbek, melyek a vízen kívül fűtéssel is elláthatják az otthonunkat.

Számos más fűtési forrás is játszhat: tűzhely, kandalló, szilárd tüzelésű kazán, üzemanyag-generátor, napelemek. Az alternatív energiát előállító autonóm mini-állomások valósággá válnak. A cél a külvilágtól való függetlenség, a teljes leállás esetén a kockázatok minimalizálása.

A műholdas internet jelenleg drága és kényelmetlen szolgáltatás, és csak bizonyos egyének és szervezetek számára elérhető, mint például a tengeri szállítás, a bányászati ​​és építőipari vállalkozások, valamint a katonai szervezetek. A jövőben minden bizonnyal felgyorsul a fejlesztése a polgári szinten való használatot illetően.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Az OneWeb és az SpaceX már a világjárvány kezdete előtt tervezte az egész bolygó lefedését ezzel a technológiával. Az OneWeb a tervezett 648 műholdja közül 40-et már telepített a Föld körüli pályára, míg az SpaceX Starlink projektje szerint a 2020-as évek közepére 12 000 műhold indul az alacsony pályára.

Szűrés és semlegesítés A víz- és levegőszűrő rendszereket eddig sokszor szükségtelen kiegészítésnek tekintették, amelyeket könnyen el lehet hagyni a tervezés során. A világjárvány után a tendencia megváltozik, mivel az emberek attól tartanak, mi történhet, ha egy vírus bekerül a vízellátásba. Ennek biztosítása érdekében az emberek hajlandók fizetni a kút telepítéséhez szükséges ásatásokért, felmérésekért és szűrőrendszerekért.

Az intelligens otthoni rendszerek gyártói tovább fejlesztik technológiáikat. Programjaik nemcsak a ház levegőjének hőmérsékletét, hanem annak minőségét is szabályozzák majd, és szükség esetén automatikusan megtisztítják azt.

A különösen igényes családok létrehozhatnak egy tisztítószobát is, antiszeptikus adagolókkal, közvetlenül a bejárathoz. Ezenkívül az otthonokat ultraibolya sugárzást generáló lámpával is felszerelhetik, amely elpusztít számos vírust és baktériumot.

Otthon, mint új munkahely A karantén alatt a legtöbb ember -aki teheti- kénytelen otthonról dolgozni. Vannak olyan emberek, akik a karantén utáni első napon versenyt futva indulnak a munkahelyükre, hogy találkozzanak kollégáikkal és megigyák a híres irodai kávét. De lesznek olyanok is, akik nem akarnak visszatérni az irodába.

Ezzel megnő az otthoni munkahely kialakítására fordított figyelem. A tér elrendezés megváltozik, és a nappali sarkában vagy a lépcső alatt elhelyezett íróasztal és szék helyett az otthoni iroda egy teljesen különálló szobát kap, nagy ablakokkal, sötétítő függönyökkel és kényelmes bútorokkal, műszakilag felszerelten és hangszigetelve.

A városi gazdálkodás globálissá válik Régebben szokás volt a kis kertek tartása az otthon közelében vagy akár az erkélyeken, és ez várhatóan visszajön a divatba. Ahogy a nagyszüleink is mondták, a kertészkedés megnyugtat. Bizonyított tény, hogy az élő növényekkel való fizikai kölcsönhatás jótékony hatással van mentális egészségünkre.

Örömöt okoz, ha te termeled meg, amit meg eszel, és bizonyos mértékű szünetet is biztosít a napi rutintól, különösen a karantén során. A karantén talán a legjobb alkalom arra, hogy jobban megismerjük a termelés alap kultúráját, például, hogy hogyan lehet növényeket vetőmagokból termeszteni és hogyan lehet egyes élelmiszert előállítani készíteni. Az étel biztosítása mellett a beltéri kis kertek oxigént is szolgáltathatnak.

A tömegipar elutasítása Számos fényképeket osztottak meg a neten, amelyek egy új égboltot mutatnak Kína felett. Két hónappal a tömegtermelés kényszerített megállása után az emberek végre -hosszú idő után először- friss levegőt lélegeztek.

Sok további felfedezés áll még előttünk. Az új világ fontos dolgokról szól. Kevesebb tárgy lesz, és azt a keveset is felelősebben választják meg. Megkérdőjelezünk majd dolgokat, mint például- természetes anyagokból készültek? A termelése károsítja a bolygót?

Ezen felül a kormányoknak kezelniük kell a helyi gyártókat a gazdasági teljesítmény helyreállítása érdekében.

Forrás: www.dezeen.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb