„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Két geometrikus fakabin Patagónia erdejében

A Casa Gallareta Patagóniában, Argentínában készült, 2023-ban, az OJA (Organic and Joyful Architecture), Maria Ayelen Olivieri Martinez és Juan Segundo Diaz Dopazo építészpár által.

“Patagóniában nőttem fel, majd Buenos Airesben tanultam, ahol megismerkedtem Aye-vel. Mindig is tudtam, hogy valahogy vissza fogok térni délre, ez tényleg egy különleges hely a világon, érintetlen tájakkal, amilyet sehol máshol nem látni; Soha nem gondoltam volna, hogy lehetőségünk lesz néhány házat tervezni a szüleimnek egy Arrayanes erdő közepén.” – mondta Juan Segundo Diaz Dopazo a projekt kapcsán.

A kihívás egy butik méretű turisztikai komplexum építése volt Coihues és Arrayanes őshonos erdőjében, meredek lejtővel, kilátással, a Correntoso-tó partján pedig egy rendkívül természetes és csendes hely. Az építészek két és három fős “tájkabinok” moduljait tervezték a helyszínre, amelyek még egy elemet alkotnak az erdőben. Beleolvadva, ellenőrzött véletlenszerűséggel, ugyanazt a nyelvet beszélve, de kis eltérésekkel.

Ott találták meg a helyüket, ahol nem volt fás növényzet, azokon az üres helyeken. Innentől a fő cél: Olyan építészet, amely együtt él az erdővel, anélkül, hogy ki kellene vágni. Olyan térbeliséget érünk el, amely vonz, ami magával ragad, amely felolvasztja a határokat a belső és az őshonos erdő között; néhány négyzetméteren.

Minden kabin egy monoteret alkot, félszintekre osztva, nagy, stratégiai ablakokkal, amelyek kifelé tágítják a teret, kihasználva a Myrtles alacsony és lombos koronáját, hogy a felhasználó az erdő részének érezze magát, hanem hogy magánéletet teremtsen a komplexum térfogatai és közös terei között.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A fürdő és szaniter helyiségek tágasak és kényelmesek. A legnagyobb ház szabadon álló káddal rendelkezik kilátással; élvezni a forró merülő fürdőt, miközben az ablakon keresztül látjuk, hogyan esik a hó. A száraz vasbeton alapozás kiszámított és finom logisztikát igényelt.

Kívülről sziklás morfológiáját az ősi japán “Shou Sugi Ban” technika borítja, amely az első réteg fadeszkák (jelen esetben eukaliptusz) megégetéséből áll, hogy egyedi textúrát és sajátosságokat érjen el az ellenállás tekintetében. A víznek, tűzálló képességgel, fenntarthatósággal és alacsony karbantartással és fekete lévén olyan hátteret jelenítsen meg, hogy a fák zöldje és a hó fehérje kiemelkedjen; kisebb mértékben kombinálva lapacho fával (fahéj színű keményfa, mint az Arrayanes), üveggel, fekete zingueríával és látható betonnal.

Belül egyanyagú Guatambú bevonatot használtak, egy csomó nélküli világos fa, amely tökéletesen kontraszt a külsővel, és tágasság érzetet kölcsönöz. Födémben nemes anyag, esztétikus és nagy méretének köszönhetően gyorsan elhelyezhető, ami az építési folyamatokat is felgyorsította. Az összes belső bútor ugyanabból a fából készült, tiszta, monolitikus és nagyon egyszerű megjelenést biztosítva; ami virtualizálja a határokat a bútor és a fal között.

Forrás: www.archdaily.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb