„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

A Basse Stittgen faalapú bioműanyag felhasználásával hozott létre “újrakészített fa” tárgyakat

Basse Stittgen német tervező két módszert fejlesztett ki a lignin, egy kevéssé használt növényi alapú polimer funkcionális tárgyakká történő átalakítására.

Stittgen Tree-ism projektje azt kutatja, hogy az európai lucfenyőkből származó lignin és cellulóz hogyan kombinálható “újragyártott fa” termékek előállítására. Az eredmények között szerepel egy polimer agyag, amelyet a tervező játékos bútortárgyakká formált, valamint egy hővel préselt bioműanyag, amelyet lemezek készítésére használtak.

Mind a lignin, mind a cellulóz olyan polimer, amely fapépből kinyerhető. De míg a cellulózt széles körben használják a gyártásban, a lignint általában hulladéktermékként kezelik. Stittgen azt szeretné bemutatni, hogyan lehetne ezt a barna, rostos anyagot design anyagként használni.

Úgy véli, hogy a lignin gazdag színe és a tapintható minősége olyan tulajdonságok, amelyeket értékelni kell, mert olyan tárgyakat eredményeznek, amelyek megőrzik a fa kéregének megjelenését és érzetét. Ez arra késztette, hogy olyan cellulóz alkalmazásokat fedezzen fel, amelyekhez nem szükséges a lignin eltávolítása.

A polimer agyagot lignin-szulfonát (az anyag vízoldható formája) cellulózrostokkal és vízzel kombinálva készítették, így olyan gitt keletkezett, amelyet kézzel különböző formákba lehet faragni. Hőformázott bioműanyaga időközben tisztán ligninből és cellulózból készült. Ezeket összekeverik, és 180°C-os öntőformában, körülbelül 10 tonna nyomással hőpréselik, így lemezanyagot készítenek.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A tervező a két különböző anyagtermék kombinálásának különböző módjait fedezte fel. Tervei között szerepel a kétértelmű polcdizájn és az erdei gombára emlékeztető lámpák. Kifejlesztett egy harmadik felhasználási módot is a lignin számára. Gumiarábikummal, narancsterpentinnel, lenolajjal és vízzel keverve olyan tintát fejlesztett ki, amellyel cellulóz alapú papírra lehet szitanyomást nyomtatni. Ez a tinta bevonatként is használható, hogy a bioműanyag tárgyait vízállóvá tegye.

Stittgen a hulladék bioanyagok innovatív felhasználásáról válik ismertté. A korábbi projektek közé tartozik a Blood Related, amely állatok véréből készített tárgyakat, és a How Do You Like Your Eggs?

Forrás: www.dezeen.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb