„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Párizs 20. századi építészeti városkalauz: Le Corbusier modern villáitól a brutalista birtokokig

A 20. század a kísérletezés és az innováció soha nem látott ütemű időszaka volt, és ez az irány jellemezte a kor építészeti kifejezésmódjait is. Párizs, mint Európa egyik vezető művészeti és kulturális központja, egyben az új építészeti stílusok kialakulásának epicentruma is volt, Le Corbusier modern építészeti forradalmától kezdve a high-tech stílus kifejeződéseiig, ahogy azt Renzo Piano és Richard Rogers Centre Pompidou terveiben láthatjuk.

A társadalmi átalakulás a brutalista közintézményekben vagy lakóegyüttesekben, mint például a Renée Gailhoustet és Jean Renaudie által tervezett Irvy-Sur-Seine-i épületekben talált kifejezést, míg a politikai mozgalmak az óceán túloldaláról vonzották az építészeket, köztük Oscar Niemeyert, aki első európai épületét a francia fővárosban alkotta meg.

A haladás szellemét felvállalva az építészek igyekeztek kitörni a hagyományos tervezési paradigmák korlátaiból, és ezzel Párizs városát az építészeti felfedezések új korszakába repítették. A modernizmus, a brutalizmus, a metabolizmus, a high-tech és a posztmodernizmus építészeti kifejezéseivel Párizs a különböző stílusok és kifejezési formák gazdag szövevényét mutatja be, amely a közelmúlt történelmének egyik legdinamikusabb időszakában a szakma fejlődéséről tanúskodik.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Forrás: www.archdaily.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb