Az OSO a japán lámpások mintájára építette a vancouveri felhőkarcolót
A tokiói székhelyű OSO építészstúdió befejezte a Deloitte Summit nevű felhőkarcolót Vancouverben, amelynek egymásra helyezett, kiálló dobozai lámpásokra emlékeztetnek. A 24 emeletes torony egy sor egymásra rakott acélvázas kocka felhasználásával készült, amelyek szoborszerű hatást keltenek.
Az OSO Studio építészeti céget Michael Sypkens és Esteban Ochogavia – Kengo Kuma japán építész két korábbi munkatársa – alapította 2017-ben.
Az OSO Studio egy másik építész által a helyszínre kidolgozott, “ízig-vérig hagyományos” eredeti tervet átvéve úgy döntött, hogy megtartja az üvegtorony-modalitás bizonyos elemeit, ugyanakkor elveti a tipikus formát. A dobozok mindegyike négy emelet magas, és aszimmetrikusan kiemelkedik az épület magjából kiindulva. A nagyvonalú visszalépéssel együtt egy sor konzolos konzol dolgozik, és szaggatott profilt hoz létre.
“Egy rövid tanulmány az üvegdoboz teljesen más megközelítéséhez vezetett: egyetlen extrudálás helyett azt találtuk, hogy több, kisebb extrudálással is el lehet érni ugyanazt a sűrűséget” – mondta az OSO. “A kisebb extrudálások súlytalan üvegkockákká váltak, amelyeket véletlenszerűen egymásra helyeztünk.”
Az egymásra helyezett kockák mind különböző irányokba vannak tájolva, felerősítve a bennük elhelyezett irodákból nyíló kilátást. Emellett többdimenziós hatást kelt, ahol egyik oldal sem tekinthető az épület homlokzatának, kihasználva a saroktelek és az alacsonyan fekvő környező épületek előnyeit.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
“A homlokzat szögei és tükröződései egy folyamatosan változó sziluettet hoznak létre, amely attól függően változik, hogy honnan nézzük” – mondta az OSO.
Az OSO szerint az egymásra helyezett formákból adódó “véletlenszerűség érzését” a szerkezet egészén belül viszonylag egyszerű alaprajzok közvetítették, az üvegezett burkolatok pedig a design koherenciáját nyújtják. A kanadai fejlesztő Westbank, amely számos más felhőkarcoló mögött is áll a városban, köztük a BIG Vancouver House-zal, elmondta, hogy a tervezést performanszként fogalmazták meg, a japán lámpák szobrászati funkcionalitásából merítve. A padlótól a mennyezetig érő üveg lehetővé teszi, hogy a teljes homlokzatot kívánságra éjszaka is megvilágítsák, míg a nagy ablakok és a sokoldalú burkolat szintén hozzájárul az épület belsejében lévő természetes fény mennyiségének növeléséhez.
Belül az alaprajzokat nagyrészt nyitva hagyták, mivel az alaplemezekben nincsenek oszlopok, így a felhasználók számára rugalmas munkaterületeket alakítottak ki. A földszinti előcsarnokban egy fával és növényekkel teli kávézó található.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el