A Zaha Hadid Architects kristályos felhőkarcolót tervez a Neom síközpont fölé
A brit Zaha Hadid Architects stúdió egy 330 méter magas felhőkarcolót tervezett a szaúd-arábiai Neomban található Trojena síközpont részeként.
A Rijádi Cityscape konferencián a Neom stand részeként látható 330 méter magas felhőkarcoló a Trojena részét képezi, amelyet a német LAVA architects stúdió tervez. A fő síterülettel szemben egy hegyen áll majd, kilátással egy mesterséges tóra, amely a szabadidős fejlesztés központi elemét képezi majd.
A felhőkarcoló képei egy kristályszerű szerkezetet mutatnak, amely számos oszlopból áll, amelyek a csúcs felé csapódnak. A tóparti fejlesztéshez sikló köti majd össze. Bár az épület használatának részletes részleteit még nem hozták nyilvánosságra, a toronyban üzletek, éttermek és kiállítóterek, valamint három különböző szinten található kilátók lesznek.
“Elegáns és monumentális, ez az ikonikus torony ötvözi a csúcskategóriás kiskereskedelmet, az étkezést és a felhőkben élés álomszerű élményét” – olvasható a kijelzőn. “Ez az ikonikus kereskedelmi, sokemeletes torony gazdag platformot biztosít az úttörő és technológiával átitatott művészi tartalmak és élmények számára”
A felhőkarcoló Trojena részét képezi, amely Neom négy bejelentett régiójának egyike.
A német LAVA építészstúdió által tervezett régióban egy sípályás épület, valamint számos szálloda és egyéb látnivaló található. A LAVA és a Zaha Hadid Architects mellett a projekten dolgozó egyéb stúdiók közé tartozik az UNStudio, az Aedas és a Bureau Proberts.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A 2022-ben bejelentett projektet a fejlesztők azt kívánják, hogy a projekt teljesen elkészüljön, mielőtt a régió 2029-ben megrendezné az Ázsiai Téli Játékokat.
A Szaúd-Arábia északnyugati részén található Neom fejlesztés a világ egyik legnagyobb és legvitatottabb projektje. A tervben szerepel egy 170 kilométer hosszú, The Line nevű város, amelyet élhetőség, fenntarthatóság és emberi jogi okok miatt számos kritika érte.
Forrás: www.dezeen.com