„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

A Velux alacsony szén-dioxid-kibocsátású otthoni prototípusokat mutat be Koppenhágában

A Velux ablakgyártó kísérleti, alacsony szén-dioxid-kibocsátású házfejlesztést mutat be Koppenhágában, amely a meglévő technológia és anyagok felhasználásával épül.

A Living Places Copenhagen névre keresztelt falu prototípusát a Velux építette a dán EFFEKT építészeti stúdióval, az Artelia építési és ingatlantanácsadóval, valamint az Enemærke & Petersen építőmérnökökkel együttműködve. Két teljes otthont és öt nyitott pavilont foglal magában.

Az alacsony szén-dioxid-kibocsátás mellett a fejlesztést úgy tervezték, hogy méretezhető, megfizethető és kereskedelmileg életképes legyen. A fejlesztés során felhasznált minden anyagot, tervezést és építési technikát alaposan átgondoltak, és a tervezett kibocsátásokat a tipikus dán referenciaházhoz viszonyították.

Az évi 3,8 kilogramm CO2-egyenérték négyzetméterenként, egy Living Places lakás CO2-lábnyoma háromszor kisebb, mint egy átlagos dán családi házé. A Velux elmagyarázta, hogy a lakások életciklusuk nagy részében szén-negatívak, mivel biogén anyagokat választottak, amelyek az egyes épületek élettartama során szén-dioxidot tárolnak.

A fejlesztés egy favázas házat és egy keresztezett fa (CLT) házat foglal magában hibrid szellőzéssel, fa és alumínium ablakokkal.

Az épületek modulárisak, így könnyen javíthatók, bővíthetők, korszerűsíthetők és szétszedhetők. A kültéri tereket megosztják a földhasználat csökkentése, a sűrűség növelése és a lakosok szocializációjának ösztönzése érdekében.

“A kísérleti projekt célja annak bemutatása, hogy a bolygó számára regeneráló, alacsony szén-dioxid-kibocsátású házakat hogyan lehet a meglévő technológiák felhasználásával építeni – mégpedig úgy, hogy ne járjanak többletköltséggel az építés során, anélkül, hogy a minőség, az építészet és a beltéri klíma rovására menne.” Velux.

“Minden épületelemet az ár, a beltéri klíma és a szénlábnyom legjobb konstellációjára optimalizáltak, különös tekintettel az épület burkolatára, ahol jelentős CO2-megtakarítás érhető el.”

“Ha minden családi házat, sor- és kétágyas házat építenénk, mint például a Velux Living Places, évente körülbelül egymillió tonna CO2-t takaríthatnánk meg” – tette hozzá.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A Velux jelentése szerint a Living Places elvekre épülő otthonok dán piaci önköltségi áron építhetők, akár családi házként, akár sorházként vagy többlakásos egységként.

A projektvezetők jelenleg párbeszédet folytatnak az érdekelt felekkel, beleértve a befektetőket, a fejlesztőket és az építtetőket, hogy engedélyezzék a koncepciót a méretarányosan. A következő lépés az első teljes körű Living Places közösség felépítése Koppenhágán kívül 2024/25-ben.

Az UNESCO-UIA 2023. évi koppenhágai építészeti világfővárosának hivatalos partnereként a prototípusfalu jelenleg egy olyan vita- és tevékenységprogramnak ad otthont, amelynek célja az épületeknek a lakhatás és a társadalom közötti szinergiában betöltött szerepével kapcsolatos változások előmozdítása és felgyorsítása.

A Build for Life a Velux tágabb fenntarthatósági stratégiájának részét képezi, amely magában foglalja “mérhető lépések megtételét a pozitív változás felé, miközben arra összpontosít, hogy az épületek hogyan segíthetnek a globális kihívások megoldásában fenntartható megoldásokkal és gyakorlati lépésekkel”. Célja, hogy 2041-re szén-dioxid-semleges vállalkozás legyen.

Forrás: www.dezeen.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb