A “The Cube” lesz a világ első szénbeton épülete
A Drezdai Műszaki Egyetem kutatói a Henn német építészvállalattal közösen tervezték meg a betonépületet, amelyet acél helyett szénszálakkal erősítenek meg. Jelenleg a németországi TU drezdai egyetemi campus alatt építik a “The Cube” projektet, mint a “világ első szénbeton épületét”.
Ez az újonnan kifejlesztett beton ugyanolyan szerkezeti szilárdságot kínál, mint az acélvasalással megerősített beton, de jóval kevesebb betont igényel, állítják a kutatók. A betont szénszálas fonallal erősítik meg, amelyet úgy állítanak elő, hogy sok szénszálat – ultravékony, szinte tiszta szénkristályokból álló szálakat – összekötnek egymással, a pirolízisnek nevezett hőbontási eljárással. A Henn szerint a kapott anyag négyszer erősebb, mint a szokásos beton, de négyszer könnyebb is, a csökkent szerkezeti szakaszok miatt.
A szénszálas háló szintén rozsdamentes, az acéltól eltérően, vagyis a szénbeton élettartama hosszabb, mint a tipikus vasbetoné. Ez azt is jelenti, hogy a szerkezetek sokkal vékonyabbak lehetnek, mivel az acéllal megerősített beton vastagságának nagy része annak a szükségességnek köszönhető, hogy megakadályozzák a víz behatolását, ami a betonacél oxidációjához vezet.
Henn a Drezdai TU Szilárd Építési Intézetével, Manfred Curbach professzor vezetésével tervezte a The Cube projektet. A tetővé alakuló fal révén az épület formája a szénszál könnyű és rugalmas tulajdonságaiból merít ihletet. A The Cube kialakítása újraértelmezi a szénszálak folyékony, textil jellegét azáltal, hogy a mennyezetet és a falakat zökkenőmentesen egyesíti egyetlen formában, és egy olyan jövőbeli építészeti stílust javasol, amelyben a környezettudatos tervezés formai szabadsággal és az alapvető építészeti elemek radikális újragondolásával párosul.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Az épület a TU drezdai nagyszabású kutatási projektjének bemutatója lesz, C³ – Carbon Concrete Composite néven, amelyet a német szövetségi oktatási és kutatási minisztérium támogat. A projekt célja az új anyagnak az építőiparban való lehetséges felhasználásának feltárása. A szénbeton hozzájárulhat a rugalmasabb és erőforrás-megtakarítóbb építési folyamatokhoz a jövőben, és a szénbetonra való áttérés akár 50 százalékkal is csökkentheti az építkezésből származó CO2-kibocsátást.
Jelenleg a szénszál szénlábnyoma meglehetősen nagy. Szén -dioxid-kutató Dr. Erik Frank jelenleg azt vizsgálja, hogyan lehet szénszálakat előállítani a ligninből, egy közönséges növényi alapú anyagból, amely a papíripar egy mellékterméke. Előrejelzése szerint azonban a bioalapú szénszálak nem helyettesítik majd a kőolaj alapúakat, mivel ezek még nem kínálják ugyanazt a teljesítményt.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el