A Reef Design Lab újrahasznosított osztrigahéjakból készít eróziócsökkentő egységeket
A melbourne-i Reef Design Lab stúdió osztrigahéjakkal kevert betonból készített egy sor organikus formájú modult, amelyek segítenek csökkenteni a part menti eróziót az ausztráliai Port Phillip-öbölben.
Az Erosion Mitigation Units (EMU), amelyek a Dezeen Awards fenntartható tervezés kategóriájában kerültek a hosszú listára, a part menti erózió csökkentésére szolgáló hullámtörő építéséhez használták, és úgy tervezték, hogy élőhelyet teremtsenek a tengeri élővilág számára.
A Port Phillip-öböl mellett fekvő Greater Geelong város önkormányzata számára tervezett, két méter széles EMU-modulok 60 méterrel a tengerpart előtt, ahol a vízmélység 30 és 130 centiméter között változik, egy vízáteresztő gátat képeznek.
A Reef Design Lab az organikus forma mellett döntött, hogy minimalizálja az anyagfelhasználást és megőrizze a szerkezeti integritást, miközben menedékhelyeket és kolóniákat hoz létre az óceáni élővilág számára.
A tervezőcsapat a hagyományos öntési technikák mellett digitális formázási elemzést is alkalmazott az előregyártott, újrafelhasználható formák gyártásához a melbourne-i stúdióban. Ez a stúdió szerint jelentős mennyiségű cementet takarított meg a 3D-s betonnyomtatás alkalmazásához képest.
A Reef Design Lab az EMU-modulok gyártásához a betonkeverékhez adalékanyagként helyben beszerzett osztrigahéjakat is hozzáadott, amelyek állítása szerint ideális felületet biztosítanak a kagylók számára. A modulok geometriáját úgy optimalizálták, hogy megteremtsék a tengeri fajok számára szükséges élőhelyi feltételeket.
Egy túlnyúló rész pihenőhelyet biztosít a rájáknak és a gömbhalaknak, míg a modulon lévő alagutak és barlangok védelmet nyújtanak a halaknak, polipoknak és rákoknak a ragadozók elől, és árnyékos felületet biztosítanak a szivacsok és a hidegvízi korallok számára.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A modul felszínét egy centiméter széles gerincekkel tervezték, és szándékosan durvára alakították ki, hogy feltárja a kagylók összletét, és vonzza a zátonyépítő fajokat, például a csőférgeket, kagylókat és osztrigákat.
A modulokat úgy tervezték, hogy kis medencékkel borítva tartsák vissza a vizet és adjanak menedéket a dagályközeli fajoknak apály idején. 2022 októberében a Reef Design Lab 46 EMU-modult telepített a Port Phillip-öbölbe. A hullámtörőt a melbourne-i egyetemek partok és éghajlat központja a következő öt évben figyelemmel kíséri.
Hat hónappal a telepítés után a stúdió szerint olyan fajok, mint a kagylók, szivacsok és hidegvízi korallok telepedtek meg a modulokban. Egy másik, a mérnöki és ökológiai követelményeknek egyaránt megfelelni kívánó hullámtörő projekt a San Franciscó-i öbölben található Buoyant Ecologies Float Lab, amelyet a Kaliforniai Művészeti Főiskola csapata készített.
Forrás: www.dezeen.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el