A Norman Foster Alapítvány elindítja a Norman Foster Intézetet: kezdeményezés a városok életminőségének javítására
A Norman Foster Alapítvány alapítása óta küldetése az interdiszciplináris gondolkodás és kutatás előmozdítása, hogy segítse az új generációkat a jövő megjóslásában. Az urbanizáció növekvő jelentőségére és kihívásaira reagálva az alapítvány most egy új kezdeményezésbe kezd, amely azokhoz szól, akik világszerte javítani kívánják a városok életminőségét: a Norman Foster Intézetbe.
Első programja, az On Sustainable Cities (A fenntartható városokról) a gyakorlati helyszíni tapasztalatokat az alapítvány nemzetközi szakértői hálózatának tudományos hozzájárulásával ötvözi, a legmodernebb digitális eszközök felhasználásával. Az ösztöndíjasok minden évben három kísérleti városba látogatnak el, hogy közvetlenül kapcsolatba lépjenek a tervezőkkel és vezetőkkel.
A fenntartható városok program
Az első kurzus a Norman Foster Intézethez kapcsolódik, egy 36 hetes program, amely három szakaszból áll -Foundations, Transformations és Interventions-, az idő pedig tantermek, laborok, stúdiók és városok között oszlik meg.
Az alapok a városok megértéséhez szükséges fogalmak és folyamatok mélyreható tanulmányozásából állnak, a városok történelmétől, irányításától, etikájától és a fenntartható városokat meghatározó mérőszámoktól kezdve. Különös hangsúlyt kap a “hely fontosságának” megértése, olyan fogalmakra építve, mint a “városkép”, valamint a városi tér kialakításának különböző stratégiái.
Az átalakulások az egyes városokban a változás kihívásainak és lehetőségeinek megértését szolgálják. Hat olyan területet vizsgál meg, amelyekben a város meghatározható: éghajlat és természeti környezet, hálózatok és mobilitás, tervezés és építés, erőforrások és energia, gazdaság és társadalmi tevékenység, valamint kultúra és művészetek.
A beavatkozások olyan ötleteket tesznek lehetővé, amelyek csökkentik a megtestesült és működési kibocsátásokat, javítják a közegészségügyet, és új jövőképet teremtenek a közösség számára. Ez a szakasz a fenntartható javulás stratégiáinak tesztelésére szolgál az egyes területeken a kísérleti városrészek számára.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A tanfolyam olyan eszközökkel és készségekkel kezdődik, amelyek felhasználhatók a városok széles körű problémáinak kezelésére. Ilyen például a vezetés, az érdekérvényesítés, a kommunikáció, a prezentáció, a diagramkészítés, a térképezés, valamint az adatok értelmezése. Ezek a világ városaiban, valamint az informális településeken és a külvárosokban is alkalmazhatók. Az év vége felé az ösztöndíjasok bemutatják eredményeiket a városvezetésnek, a valós tapasztalatok tanulságait pedig dokumentálják és nyilvános rendezvényen ismertetik. Norman Foster szavaival élve: “A kurzus olyan, mint egy homokóra; tágan indul, majd szűkül, hogy kézzelfogható, számszerűsíthető és kezelhető kérdésekre összpontosítson, végül pedig szélesebb körű vita felé nyit”.
A Norman Foster Intézet laboratóriuma
A program részeként az NFI (Norman Foster Intézet) egy innovatív laboratóriummal rendelkezik majd, amely a kísérleti városok fenntarthatósági stratégiáinak kidolgozásában támogatja az ösztöndíjasokat. Az NFI Lab olyan legújabb technológiákat fog egyesíteni, mint a mesterséges intelligencia, a kiterjesztett valóság és az interaktív felületek, párosítva az adatvezérelt és bizonyítékokon alapuló tervezési módszerekkel, hogy a hallgatók felfedezhessék, tesztelhessék és értékelhessék beavatkozásaikat.
A Norman Foster Intézet szakemberek integratív csapatát állította össze. Norman Foster, a Norman Foster Alapítvány elnöke és Kent Larson, a Massachusetts Institute of Technology Media Lab várostudományi csoportjának vezetője, az On Sustainable Cities program társigazgatója, a különböző hátterű és tudományágakból érkező, kiváló globális szakértőkből álló testület élére áll. A kurzust egy tudományos tanács fogja felügyelni, amelynek tagjai Edgar Pieterse professzor, az NFI igazgatója, valamint Alejandro Aravena és Francis Kéré építészek és Deborah Berke, a Yale Egyetem építészeti karának dékánja. Az akadémiai elnökök közé tartozik többek között Joseph G. Allen, a Harvard Egészséges Épületek Programjának igazgatója, az Arup igazgatója és a Holcim igazgatótanácsának tagja, Stuart Smith.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el