A könnyűszerkezetes ház élettartama
Ez egy olyan kérdés, mely nap mint nap elhangzik. Egy épület élettartamát nem csak a fal és a tetőszerkezet anyaga határozza meg. Az építtetők többsége mégis ezt tartja a legfontosabbnak. Bármelyik építési mód lehet hosszú és rövid élettartamú, ez a kivitelező által alkalmazott technológiai fegyelemtől függ. Az horganyzott acélszerkezet önmagában kezelés nélkül, a fenyőfa viszont megfelelő előkészítése és védelme esetén 600 évig őrzi meg alapvető fizikai tulajdonságait.
Az épület belső burkolatait általában hamarabb kicserélik, mint annak elérkezik élettartamának a vége, hiszen egy idő után, már elavult lesz a formája, szine stb…, de vannak olyan építőanyagok, mint például a tetőfedőanyagok, amiket érdemes úgy megválasztani, hogy azt legalább 50 évig ne kelljen cserélnünk. Ezért a cserép, vagy zsindely választásnál mindenképpen ragaszkodjunk a jó minőséghez, presztizs márkákhoz, mert azoknál egy esetleges meghibásodás esetén valódi segítséget fogunk kapni. (Bramac, Mediterrán, stb…)
Az élettartamról és garanciákról a kiállított jótállási jegyek, használati utasítások, kivitelezői nyilatkozatok, minőségi bizonyítványok tanúskodnak. A készház technológiával készült épületek élettartama semmivel sem rövidebb, sőt bizonyos esetekben hosszabb is lehet mint egy hagyományos épület élettartama. PL: Földrengéses helyeken alapesetben is sokkal hosszabb élettartam érhető el egy modern könnyűszerkezetes házzal a téglaházzal szemben.
Nagyon fontos mindennemű épületnél e karbantartások elvégzése a megadott időközönként. Ilyen pl: a tető állapotának évenkénti ellenőrzése, szülség esetén javítása, vagy az ereszcsatorna tömítettsége.
Egy jól megépített könnyűszerkezetes ház több generációt ki fog tudni szolgálni, miközben megörzi a téglával szembeni összes pozitív tulajdonságát.
Ha egy könnyűszerkezetes házat egy idő után elbontanak, a benne lévő hőszigetelés, vagy pl. egy acélszerkezetes ház esetében az acélszerkezet újra felhasználható 100%-ban, míg ezt egy téglaházról nem lehet elmondani.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Nekem az lenne a kérdésem önökhöz,hogy utólag lehetséges-e beszerezni az ÉMI és ÉME engedélyt,mert 2003-ban építkeztünk, és akkor még nem volt kötelező ,sőt a bank sem kérte.Most viszont gyakorlatilag hitelképtelen a házunk ,sőt nem tudnánk eladni. Kérem legyenszíves tájékoztatni ,hogy milyen módon lehetne ezt megoldani.
Üdvözlettel: Pusztainé I. Hajnalka
Kedves Hajnalka!
Sajnos erre nincs utólag mód, csak abban az esetben, ha a gyártó időközben megszerezte az ÉME és a Makész engedélyt és minősítést.
Amikor Ön építeni tetszett, nem kellett még a minősítés, ezért úgy gondoljuk, ha a ház jól van szigetelve, akkor el tudja adni azt. De ezt az energia kártya elkészítése igazolni fogja. A környezetvédelmi zöldkártya, valamint egy hőkamerás vizsgálat be tudja bizonyítani, hogy a ház szigetelése megfelelő-e. Ha a vevő ebben nem bízik, akkor Ő is elkészíttetheti ezt idegen vállalkozóval. Ennek költsége nem magas a hőkamerás vizsgálattal együtt 50 ezer forint körüli. Ehhez még hozzátartozik az is, hogy statikailag jól készült-e el az épület, de ezt is egy szakértő minimális roncsolással egy-két helyen csomópontoknál megbontva igazolni tudja. A faanyagvédelem lehet még egy sarkallatos pont, de pl. a tetőszerkezetből lehet venni mintát.
Minden esetre azt tudom javasolni, ha legközelebb építenek, kizárólag olyan céggel tegyék ezt, akinek van Makész minősítése, valamint ÉME engedélye.