A homlokzat újféle megközelítése az iráni Goosheha Office Building komplexumban
A Nazanin Gholami építész Goosheha Office Building projektjének két fő kihívása volt. Az egyik a telek szűk szélessége és hosszúsága volt, a másik az a követelmény, hogy tiszteletben kell tartani a két ferde fal jelenlétét az oldalakon, ami azt eredményezte, hogy a déli oldalról nem kap elegendő napfényt; az önkormányzati előírások szerint tilos ablakokat beépíteni a ferde falakba.
A projekt elsődleges kérdése az lett tehát, hogy hogyan lehet egyszerre növelni az ablakfelületet és a napfényt, miközben tiszteletben tartják a ferde falakat, és minimalizálják a ferde falaknak mint nemkívánatos elemeknek az alaprajzban való hatását.
A “Yusefabad” negyed kontextusa szintén jelentős szerepet játszott a tervezésben. Ebben a negyedben a modern építészet magas színvonalú példái és a teheráni modernista építészet közös jellemzői, amelyek a kortárs építészetben ritkultak vagy eltűntek, beleértve a homlokzatok háromdimenziós jellegét, amelyet a kiugró erkélyek és konzolok alkalmazásával érnek el, amelyek az éghajlati és fényviszonyokhoz kapcsolódnak.
A homlokzat ritmusának megteremtése érdekes és változatos ablaktervezéssel és számos figyelemfelkeltő kezdeményezéssel. Ezért a projektben egy másik kérdés az volt, hogy lehetséges-e a homlokzatra volumetrikus kompozíciót tervezni a hagyományos felületi homlokzatok helyett, figyelembe véve a telek korlátozott szélességét.
A tervezési folyamat további során a homlokzat átlátszó rétegét, az ablakokat kissé hátrébb helyezték, hogy a homlokzat kőburkolata és az átlátszó réteg között tér keletkezzen. Ez a tér a külső és a belső tér közötti összeköttetésként működik, ami fokozza a belső tér minőségét. Végső soron az a döntés, hogy egyetlen anyagot használnak az összes homlokzati felülethez, lehetővé tette, hogy az elsődleges hangsúly a volumetrikus kompozícióra feküdjön.
Az anyagok sokféleségének minimalizálásával a hangsúlyt a kötetek összetartó integrációjára helyezték, biztosítva, hogy a fő tervezési koncepciót ne árnyékolja be a különböző anyagok sokfélesége. A ház mentén haladva a homlokzat tájolása változik, különböző perspektívákat biztosítva és vizuális érdekességet nyújtva. Ez a változatosság egyedi élményt teremt a térben való navigálás során.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Hasonlóképpen, a belső téren belül is változik a kilátás kifelé, ahogy az ablakhoz képest különböző szögben állunk. Azzal, hogy különböző nézőpontokba helyezkedünk, különböző szintű kilátást tapasztalhatunk a külső térre.
A projekt környező épületeit figyelembe véve arra az építész következtetésre jutott, hogy a legtöbbjük egyszerű doboz, homlokzatburkolattal, és néha az anyagváltozatosságot használják a homlokzat vonzerejének megteremtésére.
Az ablakokat gyakran megkülönböztető jelleg nélkül helyezik el a homlokzaton. A mintáknak ez az ismétlődése az épületformákban az innováció egyfajta elkerülésének tűnik. Ebben a projektben azonban kísérletet tesznek arra, hogy megkérdőjelezzék a homlokzat ilyen figyelmen kívül hagyását, és új megközelítést alkalmazzanak a homlokzat fogalmához, melyben a homlokzat megpróbálja elhalványítani a projekt belső és külső határait, és felületből térré alakul át.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el