Vízpartok helyreállítása: a kopár hajózási kikötők ikonikus nyilvános terekké alakítása
A nagyvárosok vízpartjáról lenyűgöző kilátást nyújtó gyönyörű helyszínek gyakran kihasználatlanul maradnak a hajózáson és gyártáson alapuló múltbeli gazdaság ipari maradványai miatt.
Az ezektől a gazdasági szektoroktól való eltávolodás és az ezekben a helyszínekben rejlő lehetőségek hozzájárultak ahhoz, hogy ezeket a tereket a közszolgáltatásokká alakítsák. Míg egyes városok megközelítése az volt, hogy teljesen lerombolják és a nulláról kezdik, a New York-i vízparton található Brooklyn Bridge Park tizenhárom éves átalakítása magában foglalta annak ipari jellegének megőrzését.
A hamarosan megjelenő “Brooklyn Bridge Park” című könyvükben a Michael Van Valkenburgh Associates a tervezési folyamatukat tárgyalja, beleértve a meglévő anyagiak és struktúrák felhasználását a mólók mentén, hogy beágyazzák a helyszín történetét a parkban.
Az 1980-as években egykor elhagyatott kikötőként a kikötői hatóság adományozta a Brooklyn Bridge Park 85 hektáros területét és 6 mólóját a városnak egy évtizednyi helyi erőfeszítések után. Ezzel megkezdődik egy több évtizedes tervezési és szakaszos kivitelezési folyamat, amely 2021 decemberében zárul le.
Ahelyett, hogy a meghibásodó és erodáló infrastruktúrát korlátnak tekintette volna, az MVVA lehetőségként tekintett rá. Felhasználták az abban rejlő kihívásokat, hogy egy egyedi típusú nyilvános teret alkossanak meg. Megőrizték a meglévő raktárak szerkezetét, különböző módon használva azokat a parkban.
Egyes esetekben ezek világítási armatúrák; másokban árnyékszerkezetként használják őket. Ezeket az újrahasznosított kereteket is kékre festették, ezzel tisztelegve a kikötői hatóság színe előtt az évtizedekkel korábbi fészereket. A legnagyobb fennmaradt eredeti szerkezet a Maryann Thompson építész által tervezett sportpavilon, amely az eredeti fészerszerkezetet és az újratelepített hullámtetőt használja.
Az istállók szerkezetének megtartása mellett újrahasznosított anyagokat is hasznosítottak, beleértve a helyszínről és a város infrastruktúrájáról megmentett részeket. A móló eltávolított betonrészeit áthelyezték, és szobrászatként használták fel egy vízi játszótéren. A Nemzeti Hűtőház raktárából származó fűrészárut padoknak, piknikasztaloknak és játszótéri felszereléseknek szánták. A két New York-i híd rekonstrukciójából származó gránitot szintén újrahasznosították, és beépítették töltésként és ülőhelyként.
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
A Hassel Studio hasonló megközelítést alkalmazott a kínai West Bundban. Eredetileg a sanghaji Huangpu folyó ipari központja volt, a város a folyópartot virágzó közterületté változtatta.
A meglévő helyszín megőrzése és ünneplése kulcsfontosságú volt tervezési stratégiájukban. A vízpart mentén számos épületet megőriztek és múzeumokká alakítottak – újrahasznosított anyagokat, például meglévő betonpaneleket és burkolatokat is felhasználtak.
Nagy lehetőségek rejlenek az ipari struktúrák közterületté alakításában. Mind a régi és az új között kialakuló szembeállítások, mind az általa generált állami infrastruktúrák tekintetében. A meglévőket újrafelhasználó megközelítés egyaránt elősegítheti a fenntartható építési gyakorlatokat, valamint a helyüktől eltérő tereket hozhat létre. Az eredmény olyan tereptárgyak létrehozása lehet, amelyek nemcsak a város történelméről szólnak, hanem a vele való fejlődő kapcsolatáról is.
Forrás: www.archdaily.com
Építtesse velünk kiemelten energiatakarékos új családi házát!.
Referencia képeink Referencia videóink Így épül fel egy energiatakarékos családiház ENERGYFRIENDHOME KÉSZHÁZAINK BEMUTATÁSA MŰSZAKI TARTALOM KÉSZHÁZAINK ELŐNYEI SZERKEZETKÉSZ HÁZÉPÍTÉS CSALÁDI HÁZ ÉPÍTÉS
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el