„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

Lakberendezés és stílus

Színes belső terek, melyek újraértelmezik az akadálymentesített építészetet

A korosodás nem jár az összes esztétikai érzékünk hirtelen elveszítésével, de ezt általánosságban az idős emberek számára tervezett belső terek megjelenéséből nem mondanánk meg. És legyünk őszinték: az, hogy valakinek egy kis kiegészítő segítségre van szüksége a mindennapos tevékenységek elvégzéséhez, még nem jelenti azt, hogy minden stílus-, hangulat- és személyiségjegytől meg kellene válni. Ennek ellenére az idősebb korosztály számára tervezett létesítményeket szinte kivétel nélkül szürke falak, inspirálatlan bútorok és a szórakozás hiánya jellemzik.

Az ausztráliai Sibling Architecture azt a gondolkodásmódot képviseli, mely szerint mindenki megérdemli a stílusos dizájnt. Ezeket a belső tereket az öregek és mozgássérültek részére szolgáló Frenches Interiors számára hozták létre, mégis színekkel és energikus “érzelmekkel” vannak tele, odafigyelve a legkisebb részletekre.

A tervezők eltökélt szándéka, hogy ne essenek bele abba a sztereotípiába, amely az akadálymentesített építészetre jellemző. Olyan vidám és stílusos helyiségeket kívántak megalkotni, ahol a formatervezés során nem csupán fogantyúk és a munkalap magasságát veszik figyelembe, és tudatosan el akarták kerülni a valamiféle orvosi létesítménynek tűnő esztétikát. Ennek érdekében újragondolták, hogyan lehet kombinálni a követelményeknek való megfelelést a modern trendeknek megfelelő dizájnnal.

A projektet maguk az ügyfelek inspirálták, akik segítenek az embereknek olyan ápolási és életkörülmények kialakításában, amelyek lehetővé teszik számukra a lehető “legnormálisabb” állapot megőrzését. Végeredményként az építészek a meglévő melbournei teraszos ház belső tereit funkcionális és gyönyörű bútorokkal és dekorációs elemekkel frissítették, mely egy merész, grafikus, friss és fiatalos esztétikát alkot. A 2018-ban véghezvitt Frenches Interiors projekt hálószobái kevésbé színesek, mint a közös helyiségek, de ezek még mindig jóval “vagányabbak”, mint az átlagos ápolói szobák.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A Sibling Architecture szokatlan multidiszciplináris megközelítést alkalmaz szinte mindenre, tehát a projekt eredménye nem meglepő. A cég, különös figyelmet fordít a közösségépítés fontosságára, és projektjeik során soha nem félnek a kockázatvállalástól. Az építészetet az urbanizmussal, a grafikai tervezéssel, a művészettel és a kulturális elemzéssel kombinálják, hogy mindenféle társadalmi igényt kielégítsenek.

Ideje eldobni a régi felfogást arról, hogy mi tesz egy teret akadálymentessé, és elkezdeni úgy megtervezni őket, hogy azokat nem csupán mindenki használhassa, de mindenki élvezhesse is, hiszen mint azt a Sibling Architecture szépen bizonyítja: “az esztétika ugyanolyan döntő jelentőségű az “egyenletben”, mint bármi más.”.

Forrás: www.dornob.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb