„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Santiago Calatrava újjáépíti a 09.11 által lebombázott St. Nicholas görögkeleti templomot és nemzeti szentélyt

Santiago Calatrava spanyol építész és mérnök újjáépíti a World Trade Center Szent Miklós Görögkeleti Egyházát és Nemzeti Szentélyét New Yorkban. A 20 évvel ezelőtti szeptember 11-i támadások során megsemmisült templom újjáépítését 2015-ben kezdték meg, és végül 2022-ben fejeződik be. Az új épület kialakítását az isztambuli Hagia Sophia Nagymecset, (korábban a Hagia Sophia templom-lásd a lenti képen) mozaikja ihlette, amely az egyik alapvető tényező volt a Szent Miklós görögkeleti templom eredeti építészetének meghatározásakor.

Az építész szerint az építészetet “a Szűz, a bölcsesség trónja” képek metamorfózisának ötletéből (lásd a fenti képen) fejlesztették ki, majd az egyház templomává alakították. Ahogy a bizánci egyházak a templomok tervében a kereszt alakját, valamint az emberi test rendjét és arányait vezették be, az építész elmagyarázza, hogyan került az antropomorfizmus az építészetbe a kereszténység révén. Az építészet megtervezéséhez a bizánci építészet és a számok kapcsolatának mélyreható vizsgálatát is felhasználták; a Hagia Sophia kupola bordáinak száma megegyezik a Szent Miklós templomban.

A homlokzat pentelikus kőből készült, áttetsző kivágásokkal, amelyek éjszakai fényeket bocsátanak ki a templomból. A pentelikus kő használata a Parthenont jelképezi, mivel az építész szerint Hagia Sophia az ortodoxia Parthenonja.

“Az építészet a gyakorlati szempontjain túl belső szimbolikus értékkel is bírhat, amelyet nem meghatározott módon írnak vagy fejeznek ki, hanem elvont és szintetikus módon, szimbolikus üzenetet küldve jut el az utókorhoz. Ily módon jutott el napjainkhoz az olyan művek üzenete is, mint a Hagia Sophia.” – mondta Santiago Calatrava


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A projekt 2014 végén kezdődött meg, de miután több, mint 15 méteres kupolája 2016 végén elkészült, a költségek elérték a 78 millió dollárt, ami miatt az amerikai görögkeleti ortodox főegyházmegye kifogyott a finanszírozásból, és nem tudott továbblépni. 2020-ban az építkezés újraindult, miután a Kikötői Hatóságtól 2018-ban, majd egy új nonprofit szervezettől, a Szent Miklós Barátai Szervezettől 2020-ban anyagi támogatást kapott.

Forrás: www.archdaily.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Back to top button