„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

KiemeltKiemelt cikkeink

PuzzleHome mindenmentes házépítés 2 nap alatt

Az építőipar jelentős mértékben hozzájárul a globális üvegházhatású gázok kibocsátásához. Az épületek és az építési tevékenységek a világ energiafelhasználásának 36%-áért, valamint az energiafelhasználással összefüggő szén-dioxid-kibocsátás 39%-áért felelősek. Az építőipar környezeti terhelése nemcsak a kibocsátásokban, hanem az erőforrás-felhasználásban is megmutatkozik. Az iparág az EU-ban a víz- és hulladékgazdálkodás 33%-áért, valamint a nyersanyag- és energiafelhasználás 50%-áért felelős.

Cégünk 2024. második felétől 90%-ban természetes anyagokból készülő családi házakat gyárt és épít.


Ennek oka, hogy meg kell óvni a Földünket és legfőképpen magunkat a káros anyagoktól, mint az EPS, különböző hígítók, műanyagok és vissza kell térni a fához, kenderhez, lenhez, szalmához, vályoghoz és a mészhez, hiszen ezek az anyagok több ezer éven át biztonságos é egészséges otthont adtak a bent élőknek.


Ezzel szemben a mai építőipar nagy része a kemikáliákra épül, hiszen míg régen a bútor, az ablak keret, a parketta vagy éppen a redőny is fából volt, a ruhánk pedig kenderből, addig ma polisztirolból, műanyagokból és mérgező ragasztó anyagokból állítják össze a házakat.

A bal oldali kép egy 360 mm-es BIO rétegrendet mutat be.

Tegyünk közösen az egészséges élettér és jövőnk érdekében és építsünk természetes anyagokból, mert azok megújuló anyagok!

A falszerkezet rétegrendje belülről kifelé haladva: 12 mm-es tűzálló gipszkarton, 12 mm-es formaldehidmentes OSB3 lap, hossztoldott, műszárított KVF osztrák faanyag, a vázszerkezet között géppel tömörített cellulóz és farost keverék szigetelés, kívül pedig ismét 12 mm-es OSB3 lap borítás. A belső, nem teherhordó falak 100 mm széles faanyagból készültek, mindkét oldalon 12 mm-es OSB3 burkolattal a gipszkarton lapok alatt, így a falakra terheket lehet rögzíteni dűbelezés nélkül, facsavarokkal. A külső oldalra szintén farost szigetelés kerülhet.

A teljes falvastagság családi ház esetében 300-360 mm között változhat.

Legtöbb esetben BIO minősítéssel ellátott STEICO és NATURHELD termékekből készítjük a falakat, a padlófödémet és a tetőszerkezetet. A faanyag LVL és JOIST rétegragasztott tartó, mely a normál fenyő gerendáknál akár 60%-kal magasabb statikai állékonyságot biztosít, így kevesebb a faanyagszükséglet.

A falszerkezet daruzása előtt dupla réteg modifikált, bitumenes vízszigetelést hegesztettünk a 15 cm-es vasbeton lemezre, majd minden falat öntapadós, 3 mm-es vízszigetelő anyaggal vontunk be az alsó 20 cm-es magasságig mindkét oldalon. A helyszínen a falszerkezetek előre elkészített furatokon keresztül, 8 mm átmérőjű nagyszilárdságú fakötésű csavarokkal kerültek összefogatásra, toldásonként függőlegesen 5 csavarral. A párazárás érdekében duzzadó szalagot alkalmaztak az illesztéseknél, megakadályozva a falak közötti légáramlást.

A falszerkezet összeállítása után a daru segítségével helyükre emeltük az üzemben előregyártott szeglemezes rácsostartókat, amelyeket fém vinkli vasalatokkal és nagyszilárdságú acélcsavarokkal rögzítettünk egymáshoz és a falakhoz. A tetőszerkezetbe szélrácsokat is beépítettünk az épület tárcsamerevségének biztosítása érdekében. A falszerkezet szerelési pontossága az alapozás, a gyártás és a szerelés miatt körülbelül 2-3 mm tűrésű, így egy 4-5 méteres falpanel esetében a méterenkénti felületi egyenetlenség 1-3 mm körüli, amit hagyományos technológiával szinte lehetetlen elérni.

A favázas házak építése nemcsak gyors és hatékony, hanem jelentős előnyökkel jár a fenntarthatóság és az egészséges lakókörnyezet szempontjából is. A természetes szigetelőanyagok, mint a kender és a farost, tovább növelik az ilyen épületek energiahatékonyságát és hozzájárulnak a környezet védelméhez.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

A födémszigetelés 35 cm-es vastagságban fújt STEICO farost, mely teljesen tiszta fenyőből készült.

Természetes szigetelőanyagok: kender és farost

A farost szigetelés természetes fenyőfából készül, amely megújuló és újrahasznosítható alapanyag, így környezetbarát választás az építőiparban. Gyártása során a fát rostokra bontják, majd gyanta hozzáadásával alakítják szigetelőanyaggá, elkerülve az egészségre káros vegyszerek használatát. A farost szigetelés kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik, alacsony hővezetési tényezője és nagy hőtároló kapacitása révén télen megőrzi a meleget, nyáron pedig megakadályozza a belső terek túlmelegedését. Emellett jó páraáteresztő képessége hozzájárul az egészséges beltéri klíma fenntartásához, míg sűrű rostszerkezete hatékony hangszigetelést biztosít. A farost szigetelés alkalmazása során keletkező hulladék újrahasznosítható, így minimalizálja a környezeti terhelést, és elősegíti a fenntartható építési gyakorlatokat.


A kender (Cannabis sativa) az építőiparban elsősorban szárának fás részét, a pozdorját, valamint rostjait hasznosítják. A kenderpozdorja és mész keverékéből készülő kenderbeton kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik, légáteresztő, tűzálló, és ellenáll a kártevőknek. A kenderrostokból előállított szigetelőanyagok természetes alternatívát kínálnak a hagyományos szigetelések helyett, mivel jó páraáteresztő képességgel bírnak, ezáltal hozzájárulnak az egészséges beltéri klíma fenntartásához. A kender gyors növekedése során jelentős mennyiségű szén-dioxidot köt meg, így a belőle készült építőanyagok karbonnegatívak, hozzájárulva az építőipar környezeti terhelésének csökkentéséhez. Ezen tulajdonságok miatt a kenderalapú anyagok alkalmazása elősegíti a fenntartható és egészséges épületek létrehozását.

Ökológiai lábnyom és fenntarthatóság

A favázas házak építése során felhasznált faanyag megújuló erőforrás, amely megfelelő erdőgazdálkodás mellett fenntartható módon biztosítható. A fa természetes hőszigetelő tulajdonságai révén csökkenti az energiafelhasználást, ezáltal mérsékli az épület üzemeltetése során keletkező szén-dioxid-kibocsátást. A farost hőszigetelés gyártása során alacsonyabb primerenergia-felhasználás szükséges, és hozzájárul a klímavédelmi célokhoz az üvegházhatás csökkentésével.

2030-as változások és előnyök

Az Európai Unió 2030-ra szigorúbb energiahatékonysági és fenntarthatósági előírásokat vezet be az építőiparban. A favázas házak, különösen természetes szigetelőanyagokkal kombinálva, már most megfelelnek ezeknek a követelményeknek, így hosszú távon is értékálló és jövőbiztos megoldást jelentenek. Az ilyen épületek alacsonyabb energiafogyasztása és kisebb ökológiai lábnyoma hozzájárul a fenntartható fejlődéshez és a környezetvédelemhez.

Beteg épület szindróma mentes házak és az egészséges lakókörnyezet

A beteg épület szindróma (Sick Building Syndrome, SBS) olyan tünetegyüttes, amely a zárt térben lévő rossz levegőminőség miatt jelentkezik, és fejfájást, fáradtságot, légzőszervi panaszokat okozhat.



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

'Fel a tetejéhez' gomb