„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

napi hírmorzsák

Ősi téglaromok között épült nyilvános központ Indiában, amely a sűrű trópusi növényvilágon keresztül kukucskál

Közvetlenül az indiai Kaggalipura falu mellett, mintegy 40 km-re délre a karnatakai Bangalore-tól, egy sor téglafal kandikál át a mangó, banán, kókuszdió és cukornád sűrű trópusi növényzetén.

A telek különféle tervezési lehetőségeket kínált. A lejtős táj lehetővé tette egy esővízgyűjtő rendszer kialakítását a meglévő gazdálkodási gyakorlatok fenntartása érdekében. Egy meredek, négyméteres szakadék, amelyet sík föld előz meg, lehetővé tette, hogy az épület minimális vágással a tájba rejtőzzön.

A déli oldal e csepp mentén süllyed, mérsékelve a hőnövekedést, míg az északi oldal a táj felé nyílik és kihasználja a fényt. A háztetők tele vannak, a táj folytonosságának érzetét kölcsönözve, növelve a termikus tömeget, hűvösen tartják az alatta lévő tereket, felül pedig lehetőséget kínálnak a kisüzemi gazdálkodásra.

Az ötlet abból indult ki, hogy többfunkciós barlangokat helyeztek el a földbe, annak meglévő terepébe, mint befejezetlen romokat, amelyeket a meglévő fákba és azok köré terveztek, és végül az évek során a természet részévé váltak.

A felhasznált anyagok mind helyi forrásból származnak, minimális helyigénnyel. A lelőhelyről kiásott nagyobb sziklák a támfalat, míg a kisebb sziklák, kavicsok az udvarok padlóburkolatát szolgálták. Az épület építésekor helyi kőműveseket, művészeket és kézműveseket alkalmaztak, akik Kaggalipura faluban és környékén találkoztak közösségépítő tevékenységgel.

A helyi kemencetéglát egy közeli faluból szerezték be, befejezetlen formájában; a habarcshézagokat mész, helyszíni talaj és minimális betonfelhasználás keverékével töltötték ki; A téglafalak, mint fő teherhordó falak a nyers, robusztus és szabad formában való megtartására törekedtek, vakolat nélkül, az egész szerkezet teherhordó szerkezeti forma.

A teljes programot, beépített és fel nem építve, többfunkciósnak képzelték el, és idővel számos tevékenységhez felhasználható. Az ügyfél kezdeti követelményei az alkalmanként használt parasztházzal szemben nem indokoltak ilyen léptékű építkezést, ezért javaslatokat tettek a tájékoztató módosítására.


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ehelyett a tereket úgy tervezték, hogy rugalmasak legyenek, és különféle funkciókat biztosítsanak, teljesítve az egyik elsődleges tervezési célt, hogy támogassák a helyi közösséget és tevékenységeit. Az alternatív beépített és be nem épített konfiguráció lehetővé teszi, hogy a funkciók a barlangokon belül megjelenjenek, és a nyitott pályákra is kiszóródjanak. Például a barlangokban a helyi iskolások számára tarthatnak órákat, míg a nyitott pályák a gyermekek számára enni és játszani kifolyó terekként használhatók.

Ezen túlmenően a nyitott pálya átléphet az osztályterem és a nyílt tere között északra, a lépcsők pedig figyelemre méltó ülőhelyekké válhatnak. Egy másik esetben programokat indíthat a virágzó helyi kézművesek és kézművesek támogatására. Az északra süllyedt átjáró fülkéivel a kézművesek munkáinak bemutatói lehet, míg a barlangok és a nyitott udvarok a kézművesek műhelyeivé válhatnak, ahol gyakorolhatják, taníthatják és értékesíthetik munkáikat.

A beépítetlenek egymást kiegészítik, a meglévő fák köré képzelt üregek formájában kialakított beépítetlen terek különféle spillover tevékenységekre használhatók, így ezek a barlangok, udvarok otthonos szállásként, óvodának, általános iskolának is használhatók, falusiak használhatják ezeket a tereket közösségi tevékenységekre vagy összejövetelekre, művészi rezidenciaként is, ahová a közeli művészek eljöhetnek és ott is maradhatnak, hogy készségeiket és kézműves tudásukat terjeszthessék a falu körüli emberek között.

Forrás: www.archdaily.com



Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

Ajánlott tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Back to top button